Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Antoni Libera o „Eleutherii”. Zapraszamy na spotkanie o pierwszym dramacie Samuela Becketta

Antoni Libera o „Eleutherii”. Zapraszamy na spotkanie o pierwszym dramacie Samuela Becketta

1 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne seminarium Antoniego Libery z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego tłumacz i znawca twórczości Samuela Becketta podzieli się z nami komentarzem i uwagami do przekładu „Eleutherii”. To pierwsza sztuka napisana przez irlandzkiego pisarza w języku francuskim, opublikowana dopiero po jego śmierci.

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”, podczas którego będziemy mieć okazję wysłuchać fragmentów przekładu „Eleutherii” oraz komentarza tłumacza, Antoniego Libery.  

„Eleutheria” to pierwsze ukończone dzieło dramatyczne Samuela Becketta. Jako czytelnicy poznaliśmy je jednak dopiero po śmierci autora, w dość kontrowersyjnych okolicznościach, by nie rzec – w atmosferze skandalu. Dlaczego Beckett nigdy nie zdecydował się na publikację dramatu? Jak wypada on na tle późniejszych dzieł pisarza? Co wnosi do naszego pojęcia o filozoficznych i estetycznych koncepcjach Samuela Becketta? O tym i wielu innych zagadnieniach opowie Antoni Libera podczas kolejnej odsłony cyklu „Libera tłumaczy klasyków”. 

Kiedy: 1 lipca (czwartek)
Gdzie: INTERNET – transmisja ONLINE!
Godz. 18.00

Dołącz na Facebooku

____________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Logo MKDNiS kolorowe


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.