239 nowych stypendystów św. Mikołaja!

239 nowych stypendystów św. Mikołaja!

W roku szkolnym 2021/2022 stypendia św. Mikołaja trafią do 239 uzdolnionych i zaangażowanych społecznie uczniów z niezamożnych rodzin. Łączna kwota udzielonego wsparcia wynosi 556 480 zł.

Stypendium św. Mikołaja to roczne wsparcie dedykowane na rozwój i edukację dla dzieci, które już mają na swoim koncie pierwsze sukcesy, potrafią dzielić się swoimi talentami z innymi, a trudna sytuacja materialna rodziny uniemożliwia inwestowanie w ich pasje oraz rozwój. Stypendium zmienia życie dziecka w potrzebie! 

Wsparciem stypendialnym objęte w tym roku zostało 239 uczniów z różnych zakątków Polski, zarówno z maleńkiej Czarnej w Bieszczadach, Warszkowa na Pomorzu, Bań Mazurskich na północno-wschodnim krańcu Polski czy Pniew koło Poznania. Zdecydowana większość stypendystów w tym roku to dziewczęta. Stypendia św. Mikołaja trafią do 163 dziewczynek i 76 chłopców. 

Łączna kwota udzielonego wsparcia wynosi 556 480 zł. 

Wśród tegorocznych stypendystów jest między innymi:

Małgosia z Łańcuta. Małgosia uczy się w 3 klasie z rozszerzonym programem biologii i chemii w  liceum ogólnokształcącym. Do szkoły dojeżdża codziennie z małej miejscowości oddalonej 20 kilometrów od szkoły. Jest jedną z lepszych uczennic w swojej szkole i pełni funkcję przewodniczącej samorządu uczniowskiego.
Małgosia napisała do nas„ Nauka jest dla mnie bardzo ważna ponieważ chciałabym jak najlepiej napisać maturę i tym samym dostać się na wymarzone studia". 
Rodzina dziewczyny zmaga się z trudnościami. Małgosię i jej siostrę wychowuje samotna Mama, która utrzymuje się z pracy na półetatu. Stypendium św. Mikołaja jest wielką szansą dla dziewczyny. 

Dawid z Rucianego-Nidy. Dawid uczy się w 1 klasie w Zespole Szkół Leśnych. Jego wielką pasją jest muzyka ludowa, a także tradycje, gwara i kultura kurpiowska. Od kilku lat gra na harmonii pedałowej, która jest instrumentem ludowym tradycyjnym dla Kurpiowskiej Puszczy Zielonej. Posiada również niezwykłe osiągnięcia w grze na tym instrumencie. Interesuje się także sztuką, w tym rysunkiem oraz szkicem. Dawid pochodzi z niezamożnej rodziny wielodzietnej, z malutkiej miejscowości na mazurach. 
Otrzymane stypendium chciałby przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z nauką oraz grą na instrumencie.  

Stypendia św. Mikołaja przyznane w tym roku zostały we współpracy z 75 szkołami, które przystąpiły do prowadzonego przez nas programu Stypendia św. Mikołaja. Zapraszamy kolejne szkoły do współpracy! 

W sumie od 2010 roku przyznaliśmy już 3148 stypendiów. Z całego serca dziękujemy każdej osobie, która włączyła się w zbiórkę pieniędzy na stypendia dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin!

Gorąco prosimy również o stałe wsparcie i ustawienie stałego przelewu na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin! KLIKNIJ


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.