„Obrona Sokratesa” w księgarni Teologii Politycznej

„Obrona Sokratesa”  w księgarni Teologii Politycznej

Obrona Sokratesa” to jeden z najważniejszych tekstów w dziejach europejskiej kultury. Nowe tłumaczenie tego dzieła teraz dostępne w księgarni Teologii Politycznej

Teologia Polityczna i Ośrodek Myśli Politycznej wydały kolejny tom dialogów platońskich w tłumaczeniu prof. Ryszarda Legutki. „Obrona Sokratesa”, która debiutuje na półkach księgarskich jest już drugą pozycją – po wydanym wcześniej „Kritonie” – jaka wchodzi w skład unikalnej serii  „Biblioteka klasyczna”. Oba tomy dostępne są w internetowej księgarni Teologii Politycznej

„Obrona Sokratesa” to jeden z kilku najważniejszych tekstów w dziejach europejskiej kultury. Obraz Sokratesa – człowieka sprawiedliwego – stojącego przed sądem położył fundamenty pod dalszy rozwój myśli filozoficznej.

Według prof. Ryszarda Legutki, Sokrates „próbował wytłumaczyć Ateńczykom, że jego działalność nie ma związku z politycznymi sporami i nie da się do nich sprowadzić. Dotyczy czegoś bardziej podstawowego niż konflikty o władzę między zwolennikami różnych ustrojów. Prawdziwym celem mowy było wyjaśnienie współobywatelom sensu swoich działań, a ten polegał na szczególnym sposobie uprawiania filozofii. Filozofowanie takie było kierowaniem uwagi ludzi na problemy dobra i zła, sprawiedliwości i niesprawiedliwości, po to, by w wyniku refleksji nad nimi oraz nad własnym życiem mogli to życie uczynić lepszym”.

Tłumaczenie  prof. Ryszarda Legutki, uznawane jest współcześnie za najbardziej wartościowy polski przekład klasycznego dzieła Platona.  „Obrona Sokratesa” wydana przez Teologię Polityczną i Ośrodek Myśli Politycznej poza nowym tekstem w języku polskim, zawiera również oryginalny tekst grecki, komentarz tłumacza oraz bibliografię.

Tutaj możesz kupić „Obronę Sokratesa” w księgarni Teologii Politycznej

Tutaj kupisz „Kritona” w księgarni Teologii Politycznej

Kriton na Rakowieckiej – obejrzyj spektakl


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.