Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

[NAGRANIE] O. Dominik Jurczak OP: „Ecclesia de Eucharistia”

[NAGRANIE] O. Dominik Jurczak OP: „Ecclesia de Eucharistia”

Ostatnia encyklika Jana Pawła II „O Eucharystii w życiu Kościoła” jest doskonałą okazją do zastanowienia się czym jest Eucharystia, jak należy ją rozumieć w życiu Kościoła i w jaki sposób buduje ona Kościół - podkreśla o. dr Dominik Jurczak OP. Zapraszamy Państwa na osiemnasty z cyklu wykładów „JP2 na nowo odczytany. Dzieło//Konteksty//Idee”, którą wygłosi o. Dominik Jurczak OP.

Zapraszamy Państwa na osiemnasty z cyklu wykładów „JP2 na nowo odczytany. Dzieło//Konteksty//Idee”, w których zaproszeni przez Teologię Polityczną znakomici historycy i teologowie zgłębiają pontyfikat i encykliki św. Jana Pawła II. Prelekcję zatytułowaną „Ecclesia de Eucharistia” („O Eucharystii w życiu Kościoła”) wygłosi o. Dominik Jurczak OP. 

Wykład będzie dostępny 10 sierpnia (czwartek) o godzinie 18.00 na kanale YouTube Teologii Politycznej // Spotify

Doskonałą okazją do tego, aby zastanowić się i zadać sobie ważne pytania, czym jest Eucharystia, jak należy ją rozumieć w życiu Kościoła, w jaki sposób buduje ona Kościół jest lektura ostatniej encykliki Jana Pawła II – mówi o. Dominik Jurczak OP.

Wesprzyj projekt „JP2 na nowo odczytany. Dzieło//Konteksty//Idee”: Pomóż nam odczytać JP2 na nowo. Zorganizuj z nami cykl wykładów o nauczaniu papieża (teologiapolityczna.pl)  

 

o. dr Dominik Jurczak OP – liturgista, rekolekcjonista, absolwent teologii UPJPII, doktor nauk liturgicznych, wykładowca i dziekan Wydziału Teologicznego na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) oraz wykładowca w Papieskim Instytucie Liturgicznym (Anselmianum) w Rzymie.

 ______________

Logotypy tekst spons5.


Wydaj z nami

Namalować katolicyzm od nowa: Parlin
Zostań mecenasem sztuki sakralnej i stwórz z nami nowy wystrój XVII-wiecznego kościoła w Parlinie
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.