Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

[NAGRANIE] O. Dominik Jurczak OP: „Ecclesia de Eucharistia”

[NAGRANIE] O. Dominik Jurczak OP: „Ecclesia de Eucharistia”

Ostatnia encyklika Jana Pawła II „O Eucharystii w życiu Kościoła” jest doskonałą okazją do zastanowienia się czym jest Eucharystia, jak należy ją rozumieć w życiu Kościoła i w jaki sposób buduje ona Kościół - podkreśla o. dr Dominik Jurczak OP. Zapraszamy Państwa na osiemnasty z cyklu wykładów „JP2 na nowo odczytany. Dzieło//Konteksty//Idee”, którą wygłosi o. Dominik Jurczak OP.

Zapraszamy Państwa na osiemnasty z cyklu wykładów „JP2 na nowo odczytany. Dzieło//Konteksty//Idee”, w których zaproszeni przez Teologię Polityczną znakomici historycy i teologowie zgłębiają pontyfikat i encykliki św. Jana Pawła II. Prelekcję zatytułowaną „Ecclesia de Eucharistia” („O Eucharystii w życiu Kościoła”) wygłosi o. Dominik Jurczak OP. 

Wykład będzie dostępny 10 sierpnia (czwartek) o godzinie 18.00 na kanale YouTube Teologii Politycznej // Spotify

Doskonałą okazją do tego, aby zastanowić się i zadać sobie ważne pytania, czym jest Eucharystia, jak należy ją rozumieć w życiu Kościoła, w jaki sposób buduje ona Kościół jest lektura ostatniej encykliki Jana Pawła II – mówi o. Dominik Jurczak OP.

Wesprzyj projekt „JP2 na nowo odczytany. Dzieło//Konteksty//Idee”: Pomóż nam odczytać JP2 na nowo. Zorganizuj z nami cykl wykładów o nauczaniu papieża (teologiapolityczna.pl)  

 

o. dr Dominik Jurczak OP – liturgista, rekolekcjonista, absolwent teologii UPJPII, doktor nauk liturgicznych, wykładowca i dziekan Wydziału Teologicznego na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) oraz wykładowca w Papieskim Instytucie Liturgicznym (Anselmianum) w Rzymie.

 ______________

Logotypy tekst spons5.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.