Wspólnota polityczna według św. Tomasza z Akwinu. Obejrzyj debatę

Wspólnota polityczna według św. Tomasza z Akwinu. Obejrzyj debatę

Czym była polityka w ujęciu świętego Tomasza i jakie miejsce zajmowała w całokształcie jego filozofii? Na to pytanie odpowiada François Daguet w swojej książce „Myśl polityczna św. Tomasza z Akwinu”, której premiera będzie punktem wyjścia dla dyskusji zaplanowanej na najbliższy wtorek (9 XI) o godz. 18:00. Ze względu na sytuację pandemiczną, spotkanie odbędzie się w formie ONLINE.

Kiedy: 09.11.2021 (wtorek)
Gdzie: Internet 
Godz. 18.00
Link do transmisji
Link do wydarzenia na Facebook
___________

W dyskusji wokół książki Françoisa Dagueta „Myśl polityczna św. Tomasza z Akwinu” udział wezmą:

Paweł Milcarek (Christianitas);
o. Mateusz Przanowski OP (Instytut Tomistyczny);
Michał Zembrzuski (UKSW).

Dyskusje moderować będzie Adam Talarowski.


___________
Czym była polityka w ujęciu świętego Tomasza i jakie miejsce zajmowała w całokształcie dzieła i myśli Akwinaty, w jego ujęciu osoby ludzkiej i jej celu? Co nowego wniósł do myśli politycznej swoich czasów, a gdzie tkwią różnice między przyjętymi przez niego założeniami a tendencjami nowożytnymi i nowoczesnymi? Czym były dla niego z perspektywy refleksji politycznej sprawiedliwość, prawo, jak postrzegał najlepszy ustrój i miejsce Kościoła w państwie?

Myśl polityczna świętego Tomasza jest tematem książki francuskiego dominikanina François Dagueta, będącej najpełniejszym w języku polskim wykładem jednego z niezwykle ważnych – jak pokazuje autor – wymiarów refleksji Doktora Anielskiego. Czy myśl ta ma już tylko wartość historyczną, czy wciąż może współcześnie mieć znaczenie i inspirować?
___________

Spotkanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo dofinansowanie

 

 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.