Wspólnota polityczna według św. Tomasza z Akwinu. Obejrzyj debatę

Czym była polityka w ujęciu świętego Tomasza i jakie miejsce zajmowała w całokształcie jego filozofii? Na to pytanie odpowiada François Daguet w swojej książce „Myśl polityczna św. Tomasza z Akwinu”, której premiera będzie punktem wyjścia dla dyskusji zaplanowanej na najbliższy wtorek (9 XI) o godz. 18:00. Ze względu na sytuację pandemiczną, spotkanie odbędzie się w formie ONLINE.

Kiedy: 09.11.2021 (wtorek)
Gdzie: Internet 
Godz. 18.00
Link do transmisji
Link do wydarzenia na Facebook
___________

W dyskusji wokół książki Françoisa Dagueta „Myśl polityczna św. Tomasza z Akwinu” udział wezmą:

Paweł Milcarek (Christianitas);
o. Mateusz Przanowski OP (Instytut Tomistyczny);
Michał Zembrzuski (UKSW).

Dyskusje moderować będzie Adam Talarowski.


___________
Czym była polityka w ujęciu świętego Tomasza i jakie miejsce zajmowała w całokształcie dzieła i myśli Akwinaty, w jego ujęciu osoby ludzkiej i jej celu? Co nowego wniósł do myśli politycznej swoich czasów, a gdzie tkwią różnice między przyjętymi przez niego założeniami a tendencjami nowożytnymi i nowoczesnymi? Czym były dla niego z perspektywy refleksji politycznej sprawiedliwość, prawo, jak postrzegał najlepszy ustrój i miejsce Kościoła w państwie?

Myśl polityczna świętego Tomasza jest tematem książki francuskiego dominikanina François Dagueta, będącej najpełniejszym w języku polskim wykładem jednego z niezwykle ważnych – jak pokazuje autor – wymiarów refleksji Doktora Anielskiego. Czy myśl ta ma już tylko wartość historyczną, czy wciąż może współcześnie mieć znaczenie i inspirować?
___________

Spotkanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo dofinansowanie