„Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane”. Zapraszamy na wykład

„Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane”. Zapraszamy na wykład

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach popularyzatorskiego cyklu „Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane”. Tym razem w trakcie wykładu w Teatrze Gdynia Główna zostanie podjęta próba uchwycenia momentu wyłaniania się nurtu filozofii wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej

Temat najbliższego  wykładu brzmi: „Ciemna strona nowoczesności – o latynoamerykańskiej filozofii wyzwolenia”. Wygłosi go dr Iwona Krupecka z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG, specjalizująca się w historii filozofii nowożytnej oraz filozofii kręgu hiszpańskojęzycznego. Celem spotkania będzie uchwycenie głównych tez ruchu, w odniesieniu do idei nowoczesności, a także określenie jego potencjału filozoficznego.

data: 14 grudnia 2017 (czwartek)
godzina: 18:30
miejsce: Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1/Dworzec PKP
Wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku

***

„Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane” to popularyzatorska seria dwóch cyklicznych wydarzeń, która ma na celu prezentację dorobku polskich naukowców, a także, poprzez otwartą dyskusję, aktywizację osób, które na co dzień nie mają kontaktu z filozofią.

Na pierwszy cykl składa się seria spotkań z polskimi filozofami i naukowcami, którzy aktualnie zajmują się pracą akademicką i popularyzacją wiedzy w innej formie (książki, czasopisma naukowe).

Z kolei w ramach drugiego cyklu realizowane są otwarte dyskusje filozoficzne, które odbywają się w przestrzeni Cafe Księgarni Vademecum w Gdyni.

Temat tych dyskusji wybierany jest przez uczestników w drodze głosowania. Rozmowa ma moderatora, a jej uczestnicy starają się  posługiwać zrozumiałym językiem, unikać specjalistycznego słownictwa i bezpośrednich odniesień do prac filozoficznych. Chodzi bowiem o filozofowanie zgodne z rozumem, „który jest najlepszym doradcą”, jak mawiał Sokrates na ateńskim rynku. Taka formuła, według organizatorów, daje unikalną szansę na aktywizację osób, które na co dzień nie mają kontaktu z filozofią jako dyscypliną wiedzy. 

***

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.
Organizator: Miasto Gdynia, Fundacja Vademecum
Partnerzy: CKG, Gdynia Kulturalna, Gdyńskie Centrum Filmowe, Konsulat Honorowy Wielkiego Księstwa Luxemburga, Muzeum Miasta Gdyni, Teatr Gdynia Główna.

Patroni Medialni: Radio Gdańsk, Filozofuj!, Teologia Polityczna, Tygodnik Powszechny, Machina Myśli, Kwartalnik Artystyczny Bliza, Fundacja Centrum Kopernika, Copernicus Center Press, Filozofia w Praktyce, Gdyńska Strefa Kultury.

iwona krupecka filozofia


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.