„Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane”. Zapraszamy na wykład

„Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane”. Zapraszamy na wykład

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach popularyzatorskiego cyklu „Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane”. Tym razem w trakcie wykładu w Teatrze Gdynia Główna zostanie podjęta próba uchwycenia momentu wyłaniania się nurtu filozofii wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej

Temat najbliższego  wykładu brzmi: „Ciemna strona nowoczesności – o latynoamerykańskiej filozofii wyzwolenia”. Wygłosi go dr Iwona Krupecka z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG, specjalizująca się w historii filozofii nowożytnej oraz filozofii kręgu hiszpańskojęzycznego. Celem spotkania będzie uchwycenie głównych tez ruchu, w odniesieniu do idei nowoczesności, a także określenie jego potencjału filozoficznego.

data: 14 grudnia 2017 (czwartek)
godzina: 18:30
miejsce: Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1/Dworzec PKP
Wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku

***

„Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane” to popularyzatorska seria dwóch cyklicznych wydarzeń, która ma na celu prezentację dorobku polskich naukowców, a także, poprzez otwartą dyskusję, aktywizację osób, które na co dzień nie mają kontaktu z filozofią.

Na pierwszy cykl składa się seria spotkań z polskimi filozofami i naukowcami, którzy aktualnie zajmują się pracą akademicką i popularyzacją wiedzy w innej formie (książki, czasopisma naukowe).

Z kolei w ramach drugiego cyklu realizowane są otwarte dyskusje filozoficzne, które odbywają się w przestrzeni Cafe Księgarni Vademecum w Gdyni.

Temat tych dyskusji wybierany jest przez uczestników w drodze głosowania. Rozmowa ma moderatora, a jej uczestnicy starają się  posługiwać zrozumiałym językiem, unikać specjalistycznego słownictwa i bezpośrednich odniesień do prac filozoficznych. Chodzi bowiem o filozofowanie zgodne z rozumem, „który jest najlepszym doradcą”, jak mawiał Sokrates na ateńskim rynku. Taka formuła, według organizatorów, daje unikalną szansę na aktywizację osób, które na co dzień nie mają kontaktu z filozofią jako dyscypliną wiedzy. 

***

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.
Organizator: Miasto Gdynia, Fundacja Vademecum
Partnerzy: CKG, Gdynia Kulturalna, Gdyńskie Centrum Filmowe, Konsulat Honorowy Wielkiego Księstwa Luxemburga, Muzeum Miasta Gdyni, Teatr Gdynia Główna.

Patroni Medialni: Radio Gdańsk, Filozofuj!, Teologia Polityczna, Tygodnik Powszechny, Machina Myśli, Kwartalnik Artystyczny Bliza, Fundacja Centrum Kopernika, Copernicus Center Press, Filozofia w Praktyce, Gdyńska Strefa Kultury.

iwona krupecka filozofia


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.