„Wobec in vitro” – w nowatorski sposób o ważnych sprawach

„Wobec in vitro” – w nowatorski sposób o ważnych sprawach

Podręcznik „Wobec in vitro” to kompendium wiedzy dotyczące zapłodnienia pozaustrojowego, przygotowane przez wybitnych specjalistów w zakresie bioetyki, genetyki, ginekologii oraz teologii. Wśród twórców podręcznika znajdziemy autorów znanych z „Teologii Politycznej” – ks. Jacka Grzybowskiego, ks. Franciszka Longchamps de Bériera i o. Jacka Salija OP. Patronem publikacji został abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych

Publikacja została pozytywnie przyjęta przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, która uznała niniejszą publikację za podręcznik uzupełniający dla szkół ponadgimnazjalnych. Ma ona formę podręcznika złożonego z kilku rozdziałów – każdy napisany został przez specjalistę w danej dziedzinie. Autorzy skupili się nie tylko na przybliżeniu techniki zapłodnienia pozaustrojowego oraz idących za nim skutków, ale także na etycznym problemie procedury. Książka porusza problem definiowania początku życia ludzkiego. Jej twórcy mieli na celu przybliżyć czytelnikowi to zagadnienie i zaprezentować je w ujęciu biologicznym, filozoficznym, teologicznym, a także prawnym. Wielką zaletą publikacji jest omówienie problemu niepłodności, który jest bezpośrednią przyczyną upowszechnienia się metody in vitro.

Książka jest cennym źródłem wiedzy na temat zapłodnienia pozaustrojowego, podanym w formie przystępnej dla wszystkich

Książka skierowana jest do osób, które chciałyby zgłębić temat zapłodnienia pozaustrojowego rzeczowo i z perspektywy etyki. Publikacja, mająca formę podręcznika, skierowana jest również do pedagogów i wykładowców, którzy chcieliby wprowadzić swoich słuchaczy w tematykę in vitro. Na końcu książki umieszczone zostały przykładowe konspekty lekcji, konferencji i wykładów o problematyce bioetycznej. Po pozycję tą warto sięgnąć ze względu na rzetelność i fachowość autorów, atrakcyjną szatę graficzną, ułatwiającą przyswajanie treści, rozbudowany aparat naukowy oraz obszerną bibliografię.

Książka ta jest cennym źródłem wiedzy na temat zapłodnienia pozaustrojowego, podanym w formie przystępnej dla wszystkich, co w czasach medialnego chaosu jest szczególną wartością. Autorzy pochylają się nad tytułowym problemem z punktu widzenia genetyki, ginekologii, filozofii, teologii, etyki i prawa.

Aleksandra Masny / Michał Kmieć / KAI

Wobec in vitro. Genetyczne, moralne, filozoficzne, teologiczne i prawne aspekty zapłodnienia pozaustrojowego pod red. ks. Jacek Grzybowski, ks. Franciszek Longchamps de Bérier ukazał się nakładem wydawnictwa JEDNOŚĆ


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.