Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Wakacyjne wyzwania z Instytutem Pileckiego

Wakacyjne wyzwania z Instytutem Pileckiego

Instytut Pileckiego zaprasza do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie Piątki Pileckiego. Uczestnicy mają do wyboru trzy zadania, które polegają na odkryciu i zbadaniu najstarszych zdjęć w rodzinnych albumach, poznaniu historii ostatnich 100 lat wybranego miejsca lub zorganizowaniu wyprawy szlakiem dziejów Polski. Konkurs potrwa do 31 sierpnia.

– Nazwa konkursu Piątki Pileckiego nawiązuje do Związku Organizacji Wojskowej założonego przez rtm. Witolda Pileckiego w obozie KL Auschwitz. Jego działanie opierało się na systemie wzajemnie pomagających sobie pięcioosobowych grup, tzw. piątek – mówi Marzenna Szymańska, koordynator projektu Piątki Pileckiego. – Zapraszamy do konkursu każdego, kto chciałby podzielić się z nami swoją pasją podróżniczą połączoną z odkrywaniem historii – dodaje Szymańska.
Projekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych. Uczestnicy stworzą symboliczne „piątki”, czyli zespoły 3 – 7 osobowe.

Trzy zadania do wykonania: wyprawa, historia fotografii lub miejsca…

Konkurs przewiduje trzy kategorie zadań, których można podjąć się w dowolnej ilości oraz samodzielne zdecydować o czasie i miejscu realizacji. Pierwsza propozycja polega na znalezieniu w rodzinnym archiwum jak najstarszego zdjęcia oraz zbadania, gdzie i kiedy zostało ono wykonane? Kogo przedstawia? W jaki sposób historia osób znajdujących się na zdjęciu wiąże się z historią Polski? Drugie zadanie ma na celu pokazanie, jak przeszłość wpływa na otaczającą nas przestrzeń. Każda „piątka” ma za zadanie wybrać ciekawe miejsce (np. rodzinny dom lub cel wakacyjnych wędrówek) i przedstawić jego historię z ostatnich stu lat. Trzecie zadanie to zorganizowanie wyprawy historycznej, w oparciu o ważne miejsca na mapie dziejów Polski. „Piątki” muszą ustalić cel wyprawy, jej „myśl przewodnią” oraz odkryć obszary, których dotąd nie znali. Sposób transportu i czas trwania wyprawy jest dowolny.

Instytut Pileckiego wyróżni trzy najlepsze projekty w każdej kategorii. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni kartami podarunkowymi o łącznej wartości 1800 zł oraz publikacjami i upominkami wydawnictwa Instytutu Pileckiego.

Więcej informacji o konkursie Piątki Pileckiego

Regulamin projektu „Piątki Pileckiego - edycja wakacyjna” oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.