Unia Jagiellońska i misja dziejowa Polski – Oskar Halecki

Unia Jagiellońska i misja dziejowa Polski – Oskar Halecki

Nakładem Ośrodka Myśli Politycznej ukazała się książka Oskara Haleckiego pt.: „Unia Jagiellońska i misja dziejowa Polski”. Wyboru pism dokonał Marek Kornat. To kolejna pozycja z serii „Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej”.

Od wydawcy: 

Wybór dziewiętnastu pism jednego z najwybitniejszych polskich historyków, poświęconych dziejom unii Polski z Litwą: jej uwarunkowaniom politycznym i kulturowym, kolejnym kształtującym ją układom, ewolucji ustrojowej, chwilach chwały i kryzysom zagrażającym jej spójności i trwaniu, wybitnym postaciom (m.in. królowej Jadwidze i Witoldowi), znaczeniu dziejowym i cywilizacyjnym, a także jej miejscu w polskiej historiografii.

Tytuł: Unia Jagiellońska i misja dziejowa Polski 
Autor: Oskar Halecki
Wstęp i wybór: Marek Kornat
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej
ISBN: 978-83-64753-06-0
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 608
Oprawa: twarda

Oskar Halecki (1891-1973) – polski historyk, mediewista, bizantynolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego i uczelni zagranicznych, członek Polskiej Akademii Umiejętności, działacz emigracyjny, członek Koła Krakowskiego Towarzystwa Historycznego. 

Spis treści


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2022 roku
Raz do roku zwracamy się ze szczególną prośbą o dofinansowanie „Teologii Politycznej Co Tydzień” i robię to teraz. Zdecydowanie polecam to pismo i już teraz bardzo dziękuję Państwu za hojność – Dariusz Karłowicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.