Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Trwa nabór projektów historycznych do Akademii Liderów!

Trwa nabór projektów historycznych do Akademii Liderów!

Do 29 maja można zgłaszać swoje pomysły na projekty historyczne związane z obchodami 1000-lecia chrztu Polski 50 lat później.

Do 29 maja można zgłaszać swoje pomysły na projekty historyczne związane z obchodami 1000-lecia chrztu Polski 50 lat później. Autorzy najciekawszych konceptów wyjadą na warsztaty, gdzie dowiedzą się jak swój pomysł wcielić w życie, a później zrealizują go w swojej okolicy. Projekt jest dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

W proponowanym projekcie uczniowie  mają szansę stworzyć autorski pomysł na lokalne przedsięwzięcie upamiętniające millennium Chrztu Polski. W swoich działaniach mogą uwzględnić rolę Kardynała Stefana Wyszyńskiego i  Karola Wojtyły, peregrynacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz rolę Kościoła w życiu obywatelskim i politycznym w okresie komunizmu. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć organizacji wystaw, wywiadów, gier miejskich czy prezentacji na ten temat na terenie swojej miejscowości. Źródłem wiedzy na temat wydarzeń lokalnych z przed 50 lat mogą być publikacje nt. kościoła w czasach PRL, Millennium Chrztu Polski, teksty prasowe z tamtych czasów oraz wspomnienia i relacje świadków wydarzeń.

Do Akademii zgłaszają się osoby, które mają między 16 a 20 lat, zapał do działania, głowy pełne pomysłów i przekonanie, że to od nich zależy, jak będzie wyglądała ich lokalna społeczność i świat dookoła. Celem Akademii jest wzmacnianie wśród młodzieży poczucia sprawczości i przekonania, że to od nich zależy przyszłość. To także ważna lekcja przywództwa: brania odpowiedzialności, budowania wizji, skupiania wokół niej innych ludzi i działalność na rzecz bliźnich. 

Chętni wypełniają formularz aplikacyjny dostępny na stronie https://www.mikolaj.org.pl/Akademia. Kandydaci do Akademii Liderów w pierwszym etapie zgłaszają własne projekty. Autorzy najciekawszych pomysłów, którzy zakwalifikują się do Akademii będą mieli okazję projekt wcielić w życie.

" target="_blank">Relacja z pierwszej edycji Akademii Liderów

Więcej o Akademii Liderów na stronie

Zapraszamy!

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.