Trwa nabór projektów historycznych do Akademii Liderów!

Do 29 maja można zgłaszać swoje pomysły na projekty historyczne związane z obchodami 1000-lecia chrztu Polski 50 lat później.

Do 29 maja można zgłaszać swoje pomysły na projekty historyczne związane z obchodami 1000-lecia chrztu Polski 50 lat później. Autorzy najciekawszych konceptów wyjadą na warsztaty, gdzie dowiedzą się jak swój pomysł wcielić w życie, a później zrealizują go w swojej okolicy. Projekt jest dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

W proponowanym projekcie uczniowie  mają szansę stworzyć autorski pomysł na lokalne przedsięwzięcie upamiętniające millennium Chrztu Polski. W swoich działaniach mogą uwzględnić rolę Kardynała Stefana Wyszyńskiego i  Karola Wojtyły, peregrynacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz rolę Kościoła w życiu obywatelskim i politycznym w okresie komunizmu. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć organizacji wystaw, wywiadów, gier miejskich czy prezentacji na ten temat na terenie swojej miejscowości. Źródłem wiedzy na temat wydarzeń lokalnych z przed 50 lat mogą być publikacje nt. kościoła w czasach PRL, Millennium Chrztu Polski, teksty prasowe z tamtych czasów oraz wspomnienia i relacje świadków wydarzeń.

Do Akademii zgłaszają się osoby, które mają między 16 a 20 lat, zapał do działania, głowy pełne pomysłów i przekonanie, że to od nich zależy, jak będzie wyglądała ich lokalna społeczność i świat dookoła. Celem Akademii jest wzmacnianie wśród młodzieży poczucia sprawczości i przekonania, że to od nich zależy przyszłość. To także ważna lekcja przywództwa: brania odpowiedzialności, budowania wizji, skupiania wokół niej innych ludzi i działalność na rzecz bliźnich. 

Chętni wypełniają formularz aplikacyjny dostępny na stronie https://www.mikolaj.org.pl/Akademia. Kandydaci do Akademii Liderów w pierwszym etapie zgłaszają własne projekty. Autorzy najciekawszych pomysłów, którzy zakwalifikują się do Akademii będą mieli okazję projekt wcielić w życie.

" target="_blank">Relacja z pierwszej edycji Akademii Liderów

Więcej o Akademii Liderów na stronie

Zapraszamy!