Stypendyści Świętego Mikołaja opowiadają o swoim rozwoju

Stypendyści Świętego Mikołaja opowiadają o swoim rozwoju

Stypendyści Świętego Mikołaja opowiadają o swoim rozwoju w I semestrze roku szkolnego – Jesteśmy z nich dumni i chcemy podzielić się naszą radością z Państwem!

Stypendyści Świętego Mikołaja rozpoczynają właśnie II semestr, a wraz nim otrzymują dalszą dedykowaną pomoc na rozwój swoich pasji i talentów. Stypendium św. Mikołaja jest całorocznym wsparciem dla tych najzdolniejszych, najbardziej zaangażowanych, a wywodzących się z domów o niewysokich dochodach. Poprzez stypendia chcemy pomóc rozwijać talenty młodym osobom, które bez naszej pomocy nie mogą pozwolić sobie na zakup materiałów edukacyjnych, książek, instrumentu muzycznego, czy sprzętu sportowego; osobom które nie mają dostępu do zajęć dodatkowych, kursów i korepetycji. Stypendium to szansa dla konkretnego dziecka, ale także inwestycja w kolejne pokolenia, które za kilka lat będą budować Polskę.

Fundacja Świętego Mikołaja właśnie zakończyła weryfikację merytorycznych sprawozdań, które składają stypendyści pod koniec I semestru rok szkolnego. Chcemy z Państwem podzielić się wspaniałą informacją o tym jak stypendium może zmienić życie dziecka w potrzebie. Nasi podopieczni zaczęli uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, treningi sportowe, lekcje muzyki, opłacili udział w konkursach przedmiotowych, wycieczkach, w końcu kupili niezbędne książki, materiały plastyczne i sprzęt sportowy. Otrzymaliśmy wiele słów wdzięczności, którymi chcemy się z Państwem podzielić. Agata z Końskiego napisała: „To, że kogoś zainteresował mój jednostkowy los, to dla mnie wielka rzecz i olbrzymie wyróżnienie. Zrobię wszystko żeby nie zawieźć postawionych przede mną oczekiwań i nie zmarnuję kredytu zaufania. To szalenie mobilizujące, że ktoś we mnie wierzy. To sprawia, że bardziej mi się chcę. Bardzo  dziękuję!”

W sumie w obecnym roku szkolnym Fundacja Świętego Mikołaja przyznała stypendium 201 uczniom z niezamożnych rodzin. Poznajcie trzy historie.  

Marcin z woj. świętokrzyskiego pochodzi z wielodzietnej rodziny rolniczej i marzy o tym aby zostać wynalazcą. Na swoim koncie ma już kilka prototypów docenionych przez ekspertów z dziedziny technologii. Dzięki stypendium mógł opłacić dojazdy do szkoły oddalonej o 25 km od domu, wziąć udział w wizycie studyjnej w Belgii, gdzie odwiedził kilka innowacyjnych przedsiębiorstw technologicznych, kupić potrzebne książki i opłacić udział w kilku konkursach technicznych. Marcin napisał do Fundacji: „Chciałbym mocno podziękować za to, że dzięki Państwu mogę rozwijać swoje pasje i zainteresowania w bardzo komfortowych warunkach. Bez tej pomocy nie mógłbym w takim tempie zdobywać wiedzy oraz zobaczyć tylu inspirujących miejsc. Jestem za tę pomoc bardzo wdzięczny i mam nadzieję, że kiedyś będę mógł się odwdzięczyć.”

Sara z woj. wielkopolskiego pasjonuje się historią. Do tej pory z sukcesem udało jej się wziąć udział w kilku konkursach historycznych i kulturowych. Dzięki stypendium Sara może między innymi realizować swój najnowszy pomysł spisania kroniki dziejów Pniew, z których pochodzi. Obecnie zbiera materiały, spotyka się z najstarszymi mieszkańcami miejscowości. Mamy nadzieję, że uda jej się zrealizować swoje zamierzenia z sukcesem. Dzięki stypendium Sara mogła zapisać się na zajęcia z pływania na które nie stać jej rodziców, kupić książki historyczne i o malarstwie, przybory plastyczne i dysk, na którym archiwizuje zebrane przez siebie materiały historyczne. Sara zaczęła też uczyć się fotografii, dzięki czemu staje się prawdziwym reporterem dokumentującym życie swojej miejscowości.

Natalia z woj. pomorskiego od września trzy razy w tygodniu bierze udział w treningach Klubu Łyżwiarstwa Synchronicznego. Dzięki włożonemu wysiłkowi udało jej się otrzymać I miejsce w listopadowych Mistrzostwach Polski w kategorii pre-Juvenile oraz w styczniu w Międzynarodowych Zawodach w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Stypendium św. Mikołaja Natalia przeznaczyła w całości właśnie na treningi i opłaty startowe w zawodach. Natalia napisała do Fundacji: „Dziękuję za wsparcie umożliwiające realizację mojej pasji. Jestem bardzo szczęśliwa za podarowanie mi szansy trenowania jazdy na łyżwach. Udział w zawodach jest dla mnie zawsze ogromnym przeżyciem gdyż jako liderka grupy jestem odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale też za koleżanki. Dzięki wspólnym wysiłkom nasze występy bardzo podobają się publiczności i są wysoko oceniane przez sędziów. Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na Olimpiadzie.”

Fundacja Świętego Mikołaja od 9 lat bada i analizuje potrzeby dzieci z niezamożnych rodzin. Według prowadzonego przez nas badania jesienią 2019 r. w Polsce zagrożonych biedą wciąż jest wiele dzieci, a problem z realizacją potrzeb edukacyjnych dotyczy około 300 tys. osób. Niezamożnym rodzicom brakuje w budżecie średnio 242 zł. miesięcznie aby zaspokoić potrzeby edukacyjne jednego dziecka. Stypendium św. Mikołaja wynosi średnio 200 zł miesięcznie i wypłacane jest przez 10 miesięcy. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć trochę jesteśmy w stanie poprawić los dzieci, szczególnie tych zdolnych, które w przyszłości będą podejmować najważniejsze zadania w naszym kraju.

Chcesz ufundować stypendium uzdolnionym dzieciom? Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, numer konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna na Stypendia Św. Mikołaja lub kliknij i przekaż darowiznę on-line.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.