Stypendyści Świętego Mikołaja opowiadają o swoim rozwoju

Stypendyści Świętego Mikołaja opowiadają o swoim rozwoju

Stypendyści Świętego Mikołaja opowiadają o swoim rozwoju w I semestrze roku szkolnego – Jesteśmy z nich dumni i chcemy podzielić się naszą radością z Państwem!

Stypendyści Świętego Mikołaja rozpoczynają właśnie II semestr, a wraz nim otrzymują dalszą dedykowaną pomoc na rozwój swoich pasji i talentów. Stypendium św. Mikołaja jest całorocznym wsparciem dla tych najzdolniejszych, najbardziej zaangażowanych, a wywodzących się z domów o niewysokich dochodach. Poprzez stypendia chcemy pomóc rozwijać talenty młodym osobom, które bez naszej pomocy nie mogą pozwolić sobie na zakup materiałów edukacyjnych, książek, instrumentu muzycznego, czy sprzętu sportowego; osobom które nie mają dostępu do zajęć dodatkowych, kursów i korepetycji. Stypendium to szansa dla konkretnego dziecka, ale także inwestycja w kolejne pokolenia, które za kilka lat będą budować Polskę.

Fundacja Świętego Mikołaja właśnie zakończyła weryfikację merytorycznych sprawozdań, które składają stypendyści pod koniec I semestru rok szkolnego. Chcemy z Państwem podzielić się wspaniałą informacją o tym jak stypendium może zmienić życie dziecka w potrzebie. Nasi podopieczni zaczęli uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, treningi sportowe, lekcje muzyki, opłacili udział w konkursach przedmiotowych, wycieczkach, w końcu kupili niezbędne książki, materiały plastyczne i sprzęt sportowy. Otrzymaliśmy wiele słów wdzięczności, którymi chcemy się z Państwem podzielić. Agata z Końskiego napisała: „To, że kogoś zainteresował mój jednostkowy los, to dla mnie wielka rzecz i olbrzymie wyróżnienie. Zrobię wszystko żeby nie zawieźć postawionych przede mną oczekiwań i nie zmarnuję kredytu zaufania. To szalenie mobilizujące, że ktoś we mnie wierzy. To sprawia, że bardziej mi się chcę. Bardzo  dziękuję!”

W sumie w obecnym roku szkolnym Fundacja Świętego Mikołaja przyznała stypendium 201 uczniom z niezamożnych rodzin. Poznajcie trzy historie.  

Marcin z woj. świętokrzyskiego pochodzi z wielodzietnej rodziny rolniczej i marzy o tym aby zostać wynalazcą. Na swoim koncie ma już kilka prototypów docenionych przez ekspertów z dziedziny technologii. Dzięki stypendium mógł opłacić dojazdy do szkoły oddalonej o 25 km od domu, wziąć udział w wizycie studyjnej w Belgii, gdzie odwiedził kilka innowacyjnych przedsiębiorstw technologicznych, kupić potrzebne książki i opłacić udział w kilku konkursach technicznych. Marcin napisał do Fundacji: „Chciałbym mocno podziękować za to, że dzięki Państwu mogę rozwijać swoje pasje i zainteresowania w bardzo komfortowych warunkach. Bez tej pomocy nie mógłbym w takim tempie zdobywać wiedzy oraz zobaczyć tylu inspirujących miejsc. Jestem za tę pomoc bardzo wdzięczny i mam nadzieję, że kiedyś będę mógł się odwdzięczyć.”

Sara z woj. wielkopolskiego pasjonuje się historią. Do tej pory z sukcesem udało jej się wziąć udział w kilku konkursach historycznych i kulturowych. Dzięki stypendium Sara może między innymi realizować swój najnowszy pomysł spisania kroniki dziejów Pniew, z których pochodzi. Obecnie zbiera materiały, spotyka się z najstarszymi mieszkańcami miejscowości. Mamy nadzieję, że uda jej się zrealizować swoje zamierzenia z sukcesem. Dzięki stypendium Sara mogła zapisać się na zajęcia z pływania na które nie stać jej rodziców, kupić książki historyczne i o malarstwie, przybory plastyczne i dysk, na którym archiwizuje zebrane przez siebie materiały historyczne. Sara zaczęła też uczyć się fotografii, dzięki czemu staje się prawdziwym reporterem dokumentującym życie swojej miejscowości.

Natalia z woj. pomorskiego od września trzy razy w tygodniu bierze udział w treningach Klubu Łyżwiarstwa Synchronicznego. Dzięki włożonemu wysiłkowi udało jej się otrzymać I miejsce w listopadowych Mistrzostwach Polski w kategorii pre-Juvenile oraz w styczniu w Międzynarodowych Zawodach w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Stypendium św. Mikołaja Natalia przeznaczyła w całości właśnie na treningi i opłaty startowe w zawodach. Natalia napisała do Fundacji: „Dziękuję za wsparcie umożliwiające realizację mojej pasji. Jestem bardzo szczęśliwa za podarowanie mi szansy trenowania jazdy na łyżwach. Udział w zawodach jest dla mnie zawsze ogromnym przeżyciem gdyż jako liderka grupy jestem odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale też za koleżanki. Dzięki wspólnym wysiłkom nasze występy bardzo podobają się publiczności i są wysoko oceniane przez sędziów. Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na Olimpiadzie.”

Fundacja Świętego Mikołaja od 9 lat bada i analizuje potrzeby dzieci z niezamożnych rodzin. Według prowadzonego przez nas badania jesienią 2019 r. w Polsce zagrożonych biedą wciąż jest wiele dzieci, a problem z realizacją potrzeb edukacyjnych dotyczy około 300 tys. osób. Niezamożnym rodzicom brakuje w budżecie średnio 242 zł. miesięcznie aby zaspokoić potrzeby edukacyjne jednego dziecka. Stypendium św. Mikołaja wynosi średnio 200 zł miesięcznie i wypłacane jest przez 10 miesięcy. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć trochę jesteśmy w stanie poprawić los dzieci, szczególnie tych zdolnych, które w przyszłości będą podejmować najważniejsze zadania w naszym kraju.

Chcesz ufundować stypendium uzdolnionym dzieciom? Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, numer konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna na Stypendia Św. Mikołaja lub kliknij i przekaż darowiznę on-line.


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.