[RAPORT] Pomoc Fundacji Świętego Mikołaja w Aleppo w 2019 roku

[RAPORT] Pomoc Fundacji Świętego Mikołaja w Aleppo w 2019 roku

Dzieci są najbardziej bezbronnymi ofiarami wojny w Syrii i dlatego od początku 2018 roku nieprzerwanie pomagamy dzieciom w Aleppo. Dotychczas objęliśmy swoją pomocą ponad 10 tysięcy dzieci. Zapraszamy do lektury raportu po drugim roku działań.

Sytuacja mieszkańców miasta jest bardzo trudna, wiele dzieci nie chodzi do szkoły. Dzięki hojności darczyńców nasza fundacja od początku 2018 roku prowadzi stałe działania na rzecz dzieci w Aleppo we współpracy ze starannie wyselekcjonowanymi, lokalnymi organizacjami: Hope Center i JRS. Naszym najważniejszym celem jest umożliwienie dzieciom powrotu do szkoły i nauki.

Aleppo jest jednym z miast, które podczas wojny w Syrii ucierpiało najbardziej. Walki w Aleppo trwały od lipca 2012 roku do grudnia 2016 roku. Zniszczenia w Aleppo są ogromne, a jego mieszkańcy potrzebują długofalowej pomocy, aby móc wrócić do normalnego życia. Przez ostatnie lata dzieci w Aleppo zniosły niewyobrażalne cierpienia – wiele z nich straciło członków rodziny, domy i całe dotychczasowe życie. Połowa z 22 tys. dzieci w wieku 5-18 lat z powodu wojny przerwała edukację. Wiele dzieci porzuciło szkołę, by pójść do pracy i wesprzeć żyjące w ubóstwie rodziny.

PRZECZYTAJ RAPORT

W 2019 roku prowadziliśmy na terenie Aleppo dwie wyremontowane przez nas całodzienne świetlice, w których odbywają się zajęcia edukacyjne i zajęcia dodatkowe – jedną w zachodniej części miasta zamieszkiwanej głównie przez rodziny chrześcijańskie, drugą – we wschodnim Aleppo. Niemal każde dziecko, które przychodzi na zajęcia do świetlicy podczas wojny straciło jednego z rodziców, rodzeństwo lub przyjaciół. Mimo swojego młodego wieku wiele spośród z nich musi pracować. Chcąc wesprzeć rodzinę, często pracują w bardzo niebezpiecznych warunkach, ryzykując swoje zdrowie i życie. Świetlica jest dla nich jedynym miejscem, gdzie mogą się uczyć, bawić, odpocząć, gdzie mogą odzyskać cząstkę dzieciństwa. Świetlice działały także w trakcie wakacji.

Zorganizowaliśmy także letnie zajęcia dla dzieci, w ramach których odbyły się zajęcia wyrównawcze, wycieczki, zawody sportowe, gry i zabawy na powietrzu. Sfinansowaliśmy także odbudowę centrum sportu składającego się z kilku otwartych boisk i placu zabaw oraz remont i wyposażenie sal jednego z przedszkoli. Kupiliśmy zabawki edukacyjne i wyposażenie do drugiego.

Wspieraliśmy młodych ludzi poprzez Stypendia św. Mikołaja. Stypendia otrzymało dwustu studentów i studentek, którzy poza nauką angażują się także w pomaganie innym, poprzez wolontariat lub pracę na rzecz organizacji młodzieżowych (głównie zuchowych i harcerskich). Stypendia otrzymali studenci, których jedno z rodziców nie żyje lub rodzina jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej z innych powodów, ojciec nie może znaleźć pracy lub zarabia niewystarczająco, student nie pracuje lub zarabia niewystarczająco, student ma liczne młodsze rodzeństwo. Stypendystami św. Mikołaja było 106 dziewcząt i 84 chłopców, którzy co miesiąc otrzymują stypendium. Najwięcej z nich studiuje: ekonomię, medycynę, informatykę i farmację. Stypendia były wypłacane od 1 marca 2018 do 6 lutego 2019 roku. 

Ponad tysiąc dzieci z Aleppo otrzymało od Fundacji Świętego Mikołaja wyprawki szkolne i mundurki w samym tylko 2019 roku.

Wszystkie działania w Aleppo będziemy prowadzić nieprzerwanie, dopóki wystarczy nam środków.

Dzieci potrzebują wsparcia. Pomóż i przekaż darowiznę on-line: www.mikolaj.org.pl/aleppo lub tradycyjnym przelewem na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, numer 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem: darowizna na pomoc dzieciom z Aleppo


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Hippiasza większego” w tłumaczeniu profesora Artura Pacewicza
Klasyczny dialog sokratejski w tłumaczenie prof. Artura Pacewicza
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.