Klasyczna monografia omawiająca polityczne koncepcje Sokratesa jest już dostępna w księgarni Teologii Politycznej
„Niemal każdy, kto bada dziś źródła europejskiej refleksji prawnej i politycznej, czyli filozofię sokratejso-platońską, odwołuje się do „Sokratesa i państwa” Richarda Krauta. Omawiając polityczne teorie Sokratesa, wspierające jego decyzję o odmowie ucieczki z więzienia na rzecz posłuszeństwa prawu, Kraut stawia pytania nie tylko fundamentalne dla zrozumienia filozofii Platońskiej, lecz także kluczowe dla pogłębienia świadomości i kultury prawno-politycznej. Dotyczą one zwłaszcza relacji między moralną autonomią obywatela a państwem, roli wiedzy w praworządnej społeczności i wiarygodności rządzących” - mówi prof. Dorota Zygmuntowicz o książce, która poszerzyła bibliotekę Teologii Politycznej.
Książka dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.
Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?