Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Smienarium - 21-24.11 - Europa na rozstaju dróg- w poszukiwaniu korzeni i jedności

Smienarium - 21-24.11 - Europa na rozstaju dróg- w poszukiwaniu korzeni i jedności

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie oraz Fundacją Konrada Adenauera pragnie zaprosić studentów szkół wyższych oraz doktorantów do udziału w seminarium

 

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie oraz Fundacją Konrada Adenauera pragnie zaprosić studentów szkół wyższych oraz doktorantów do udziału w seminarium „Europa na rozstaju dróg- w poszukiwaniu korzeni i jedności”, które odbędzie się w dniach 21-24 listopada 2012 r. w tynieckim opactwie.

W roku bieżącym Opactwo Benedyktynów w Tyńcu przeżywa rok poświęcony wielkiej postaci średniowiecznego świata, św. Grzegorzowi Wielkiemu. Chcemy niejako pod jego „patronatem” podjąć wyzwanie debaty o roli dziedzictwa i o korzeniach współczesnej Europy. Jesteśmy zarazem przekonani, że to właśnie klasztor, w którym w sposób twórczy spotyka się stare i nowe, jest miejscem najbardziej właściwym do prowadzenia dyskusji na ten temat. Klasztor, obok uniwersytetu, był miejscem, w którym Europa nabierała swego kształtu.

Uczestnicy będą zajmować się szeroko pojętą tematyką europejskiego dziedzictwa w trzech segmentach: filozoficznym, politycznym i prawnym. Poszczególne sekcje będą koordynować wyróżniający się naukowcy i specjaliści z wyżej wymienionych dziedzin. W historyczny kontekst czasów Grzegorza Wielkiego wprowadzi uczestników prof. Henryk Samsonowicz. Zwieńczeniem seminarium będzie debata „«Aby życie nie sprzeciwiało się przyjętej godności». W poszukiwaniu korzeni i jedności Europy” z udziałem m.in. wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej dra Jana Olbrychta, bpa dra hab. Grzegorza Rysia oraz filozofa prof. Czesława Porębskiego.

Wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego znajdują się na plakatach. Szczególnie dziś, wobec pewnego zachwiania tożsamości europejskiej zachęcamy do wspólnego poszukiwania tego, co łączy, tego, co stanowi podstawę naszego dziedzictwa. 

Pobierz plakat


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.