Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Konkurs: Polska 2050: sen o nowej energetyce

Konkurs: Polska 2050: sen o nowej energetyce

Poseł do PE Paweł Kowal i Portal Europa Bezpieczeństwo Energia zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą pracę

Poseł do PE Paweł Kowal

i

Portal Europa Bezpieczeństwo Energia

zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą pracę na temat:


,,Polska 2050: sen o nowej energetyce”

 

Czy zastanawiało Cię jak będzie wyglądała Polska po szybko następujących zmianach w sektorze energetycznym? Czy przemawia do Ciebie wizja zielonej krainy, nad którą górują turbiny wiatrowe, a na polach błyszczą panele słoneczne? A może podstawą polskiej energetyki stanie się tani gaz sprowadzany zza Oceanu? Co dalej z węglem? Czy będziemy go nadal wydobywali? I może najważniejsze: czy z sukcesem zaczniemy wydobywać gaz łupkowy? Jak to wpłynie na rozwój naszej gospodarki i życie społeczne?

Bądź Stanisławem Lemem polskiej energetyki i zaproponuj wizję tego, jak będzie ona wyglądać w 2050 roku! Jak zmiany na rynku energii wpłyną na nasze codzienne życie oraz na położenie międzynarodowe Polski?

Cel konkursu:

Celem konkursu jest promocja postaw patriotycznych w odniesieniu do energetyki oraz dyskusja na temat przyszłości polskiego sektora energetycznego. Organizatorzy liczą, że nadesłane prace będą zawierały ciekawe pomysły rozwoju polskiej polityki energetycznej oraz stanowiły kontynuację debaty zainicjowanej na portalu EBE i w mediach społecznościowych. Ważnym celem przedsięwzięcia jest także pobudzanie dyskusji w jaki sposób na rozwój Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej wpłynie wydobywanie gazu łupkowego.

Warunki konkursu:

Prace powinny zawierać autorską wizję rozwoju polskiej energetyki do 2050 roku z uwzględnieniem obecnych realiów (technologicznych, geopolitycznych itd.) i prognozę rozwoju sytuacji w najbliższym czterdziestoleciu. Najwyżej punktowane będą prace, w których wizja rozwoju energetyki zostanie połączona z prognozą jak zmiany w sektorze energetycznym będą rzutowały na rozwój kraju. Mile widziane będą także uwagi dotyczące takich aspektów energetyki jak ekologia, gospodarka czy relacje międzynarodowe. Prace należy przesyłać na adres e-mail: redakcja@ebe.org.pl do 19 października 2012 roku.

Jury:

W skład Jury wchodzą poseł do PE Paweł Kowal, redaktor naczelny Polityki Wschodniej Piotr Maciążek, redaktor naczelny Gazłupkowy.pl Marcin Mazurczak, redaktor naczelny EBE Wojciech Jakóbik oraz redaktor działu Europa Piotr Rapkowski.

Nagrody:

Autor najlepszej pracy zostanie zaproszony na wycieczkę do Brukseli. Będzie mógł poznać funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego i jego organów zajmujących się energetyką. Pozna także tajniki pracy eurodeputowanego. Będzie mógł naocznie przyjrzeć się funkcjonowaniu organów parlamentarnych, w tym tych zajmujących się energetyką. Trzy najlepsze prace zostaną opublikowane w portalu Europa Bezpieczeństwo Energia (www.ebe.org.pl). Będą również promowane w newsletterach i mediach społecznościowych. Ich Autorzy uzyskają możliwość przyłączenia się do jego redakcji i publikacji tworzonych przez siebie materiałów, współpracy na konferencjach i wydarzeniach.

Wymagania techniczne:

- objętość pracy – do 8 tys. znaków (ze spacjami)

- czcionka Times New Roman, rozmiar 12

- odstępy między wierszami: pojedyncze

 

Harmonogram konkursu:

19.10.2012 - termin nadsyłania prac

05.11.2012 - ogłoszenie wyników

Listopad 2012 - wręczenie nagród

Wszelkie pytania należy kierować na maila: redakcja@ebe.org.pl

Regulamin



Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.