Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Rozpoczął się VIII Kongres „Polska Wielki Projekt”

Rozpoczął się VIII Kongres „Polska Wielki Projekt”

Wczoraj, 17 maja rozpoczął się VIII Kongres Fundacji „Polska Wielki Projekt”, współorganizowany przez Instytut Inicjatyw Politycznych, Ośrodek Myśli Politycznej, Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej oraz organizację Młodzi dla Polski. Od 2011 roku podczas Kongresu odbywają się dyskusje nad strategicznymi wyzwaniami stojącymi przed Polską, zagadnieniami związanymi z modernizacją, kapitałem społecznym i ekonomicznym, polską soft power, problemami administracji i nowoczesnej kultury państwa.

W tegorocznym kongresie udział weźmie szereg wybitnych specjalistów. Wśród gości zagranicznych usłyszymy między innymi filozofa Petera Sloterdijka, prof. Davida Engelsa i prof. Thomasa Johna Sargenta, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. W gronie polskich ekspertów uczestniczących w panelach znajdziemy nazwiska prof. Zdzisława Krasnodębskiego, Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, dra Krzysztofa Mazura, prof. Zbigniewa Stawrowskiego, Grzegorza Górnego i prof. Ryszarda Legutki, autora wydanych przez Teologię Polityczną tłumaczeń dialogów Platona. Prof. Legutko weźmie udział w panelu zaplanowanym na sobotę, 19 maja o godz. 17:45 zatytułowanym „Prawda w polityce”, obok dra Phillipa Blonda i prof. Engelsa.

Dyskusje Kongresu potrwają do niedzieli, 20 maja. Podczas dwóch pierwszych dni obrad dyskutantów i słuchaczy gościły Sale Redutowe Teatru Wielkiego, zaś w sobotę i niedzielę debaty odbędą się w Arkadach Kubickiego. W sobotę, 19 maja o godz. 12:00 odbędzie się wręczenie Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla wybitnych twórców. W poprzednich latach laureatami Nagrody zostali między innymi Jarosław Marek Rymkiewicz, Lech Majewski, Jerzy Kalina i Michał Lorenc, którzy wchodzą dziś w skład Kapituły Nagrody, obok Andrzeja Gwiazdy, Zdzisława Krasnodębskiego, Zuzanny Kurtyki, Jana Olszewskiego, Bogusława Nizieńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej i Martyny Miklaszewskiej.

Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie Kongresu.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.