Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Zapraszamy na premierę książki Tomasza Herbicha „Pragnienie Królestwa”

Zapraszamy na premierę książki Tomasza Herbicha „Pragnienie Królestwa”

Dwóch wielkich myślicieli, dwie różne koncepcje mesjanistyczne, czyli August Cieszkowski i Mikołaj Bierdiajew. W swym debiucie książkowym Tomasz Herbich w pasjonujący sposób pokazuje, że choć obaj myśliciele byli ze sobą często zestawiani i porównywani, w rzeczywistości pod wieloma względami prezentowali różne koncepcje mesjanizmu filozoficznego. Zapraszamy na dyskusję wokół książki „Pragnienie Królestwa”, która odbędzie się w siedzibie Teologii Politycznej w poniedziałek, 21 stycznia.

Mesjanizm jest tradycją wewnętrznie zróżnicowaną i niejednorodną, niepoddającą się prostemu definiowaniu. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest zarówno duża rozpiętość czasowa, jak i tematyczna mesjanizmu. Jest on też zjawiskiem mającym swój wymiar teologiczny, poetycki, filozoficzny, polityczny i inne. Dlatego, chcąc uchwycić go jako zjawisko uniwersalne w aspekcie czasowym, konieczne jest przekroczenie wąskich definicji, które często ą na jego temat formułowane. Takiej próby podejmuje się Tomasz Herbich w swym debiucie książkowym. – Staram się pokazać, że tym co łączy różne projekty mesjanistyczne, zarówno XIX-wieczny mesjanizm polski Cieszkowskiego, jaki XX-wieczny reprezentowany prze Bierdiajewa, jest tytułowe Pragnienie Królestwa – mówi autor publikacji, która ukazuje się w serii debiutów  „Czwarta fala” w ramach  biblioteki Teologii Politycznej. Zapraszamy Państwa do lektury oraz do udziału w dyskusjach wokół książki. 

Data: 21 stycznia (poniedziałek)
Godz. 18.00
Miejsce: Redakcja Teologii Politycznej – ul. Koszykowa 24/7, Warszawa

W debacie udział wezmą:
Tomasz Herbich – autor książki
Dariusz Karłowicz – Teologia Polityczna
Filip Memches – TVP Kultura
Tomasz Rowiński – Christianitas
Jakub Pyda – Teologia Polityczna (prowadzenie)

Dołącz do Wydarzenia na Facebooku 

Herbich Pragnienie Krolestwa okladka

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn


Jeżeli podobał się Państwu ten artykuł?

Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.

Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.