Zapraszamy na premierę książki Tomasza Herbicha „Pragnienie Królestwa”

Zapraszamy na premierę książki Tomasza Herbicha „Pragnienie Królestwa”

Dwóch wielkich myślicieli, dwie różne koncepcje mesjanistyczne, czyli August Cieszkowski i Mikołaj Bierdiajew. W swym debiucie książkowym Tomasz Herbich w pasjonujący sposób pokazuje, że choć obaj myśliciele byli ze sobą często zestawiani i porównywani, w rzeczywistości pod wieloma względami prezentowali różne koncepcje mesjanizmu filozoficznego. Zapraszamy na dyskusję wokół książki „Pragnienie Królestwa”, która odbędzie się w siedzibie Teologii Politycznej w poniedziałek, 21 stycznia.

Mesjanizm jest tradycją wewnętrznie zróżnicowaną i niejednorodną, niepoddającą się prostemu definiowaniu. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest zarówno duża rozpiętość czasowa, jak i tematyczna mesjanizmu. Jest on też zjawiskiem mającym swój wymiar teologiczny, poetycki, filozoficzny, polityczny i inne. Dlatego, chcąc uchwycić go jako zjawisko uniwersalne w aspekcie czasowym, konieczne jest przekroczenie wąskich definicji, które często ą na jego temat formułowane. Takiej próby podejmuje się Tomasz Herbich w swym debiucie książkowym. – Staram się pokazać, że tym co łączy różne projekty mesjanistyczne, zarówno XIX-wieczny mesjanizm polski Cieszkowskiego, jaki XX-wieczny reprezentowany prze Bierdiajewa, jest tytułowe Pragnienie Królestwa – mówi autor publikacji, która ukazuje się w serii debiutów  „Czwarta fala” w ramach  biblioteki Teologii Politycznej. Zapraszamy Państwa do lektury oraz do udziału w dyskusjach wokół książki. 

Data: 21 stycznia (poniedziałek)
Godz. 18.00
Miejsce: Redakcja Teologii Politycznej – ul. Koszykowa 24/7, Warszawa

W debacie udział wezmą:
Tomasz Herbich – autor książki
Dariusz Karłowicz – Teologia Polityczna
Filip Memches – TVP Kultura
Tomasz Rowiński – Christianitas
Jakub Pyda – Teologia Polityczna (prowadzenie)

Dołącz do Wydarzenia na Facebooku 

Herbich Pragnienie Krolestwa okladka

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.