Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Raport „Kirche in Not”: 200 mln chrześcijan rocznie jest brutalnie prześladowanych

Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” opublikowało kolejny raport poświęcony prześladowaniu chrześcijan na świecie w latach 2009-2010.

 

Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” opublikowało kolejny raport poświęcony prześladowaniu chrześcijan na świecie w latach 2009-2010. Po raz trzeci tego typu dokument został wydany w języku polskim. Wynika z niego, że aż 200 mln chrześcijan rocznie jest na całym świecie brutalnie prześladowanych z powodu wiary, a w co trzecim kraju brak jest pełnej wolności religijnej.

Podczas prezentacji raportu dyrektor polskiej sekcji „Pomocy Kościołowi w Potrzebie” podkreślił, że każdego roku 170 tys. chrześcijan ginie za wiarę. „Po to ten raport jest m.in. wydawany, żeby pokazać skalę i żeby powiedzieć o tym, bo zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, musimy wiedzieć, że takie sytuacje mają miejsce. Drugi krok, który proponujemy, to modlitwa, a trzeci krok to pomoc materialna. W to wpisuje się pomoc w 140 krajach, w których Kościół z różnych powodów nie może w pełni realizować swojej misji” – powiedział ks. Waldemar Cisło.

Wśród głównych źródeł prześladowań raport wymienia radykalny islam, hinduizm i buddyzm oraz komunistyczne reżimy totalitarne i autorytarne.

R. Łączny, KAI

 

Radio Watykańskie


Jeżeli podobał się Państwu ten artykuł?

Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.

Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.