Remigiusz Forycki: Besancon mówi o problemach katolicyzmu

Remigiusz Forycki: Besancon mówi o problemach katolicyzmu

To jest polityczny testament Besancona na temat politycznych problemów katolicyzmu w Europie i na świecie – mówi Remigiusz Forycki


Alain Besancon chce opowiedzieć jakie są problemy katolicyzmu w Europie i na świecie. A także we Francji, gdzie katolicyzm jest spychany przez islam i ma obecnie tam zaledwie 10 proc. wyznawców – mówi prof. Remigiusz Forycki, zachęcając do wsparcia zbiórki na książkę Alaina Besancon zatytułowaną „Współczesne problemy religijne”

Według prof. Foryckiego nowa książka Alaina Besancona stanowi jakoby część tryptyku, jaki francuski myśliciel stworzył na temat głównych religii świata. W jego ramach pojawiła się na rynku polskim do tej pory publikacja zatytułowana „Święta Ruś”, którą przed kilku laty wydała Teologia Polityczna.

– W ramach wspomnianego tryptyku – przypomina prof. Forycki – znaleźć można również pozycję poświęcona protestantyzmowi. Obecnie przygotowywana do druku książka, według romanisty z Uniwersytetu Warszawskiego, stanowi sumę wiedzy obu wspomnianych pozycji. – To jest polityczny testament Besancona na temat politycznych problemów katolicyzmu w Europie i na świecie – mówi.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym prof. Forycki zachęca do wsparcia zbiórki, dzięki której możliwe będzie wydanie książki prof. Alaina Besancona zatytułowanej „Współczesne problemy religijne”. Podkreślmy, że byłoby to pierwsze wydanie tej pozycji w języku polskim.  Tego zadania podjęła się Teologia Polityczna. W imieniu wydawnictwa, prodimy Panstwa o wsparcie tej inicjatywy.

KLIKNIJ i WPŁAĆ

 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

„Od Salaminy do Radzymina” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”
Kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być? Ile naprawdę warte jest dla nas to, co uważamy za swoją tożsamość?
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.