Prawie wszystkie książki Besancona stały się klasykami; powinien je przeczytać każdy, kto interesuje się historią intelektualnych i religijnych nurtów naszych czasów
Książki Alaina Besancona powinien przeczytać każdy, kto interesuje się historią intelektualnych i religijnych nurtów naszych czasów i czerpie przyjemność z czytania dobrej prozy połączonej z ogromną wiedzą i oryginalną analizą - przekonuje Agnieszka Kołakowska
Wydajemy kolejną książkę Alaina Besançona – Współczesne problemy religijne (przeczytaj fragment książki). Są to ostre, odważne, często krytyczne, zawsze głębokie i podszyte ogromną historyczną wiedzą rozważania o Kościele i katolicyzmie w naszych czasach: o stosunku Kościoła do islamu, do komunizmu, do judaizmu, do nowoczesnego społeczeństwa.
Alain Besançon jest jednym z największych, najwybitniejszych uczonych i myślicieli naszych czasów. Wielki historyk Kościoła, sowietolog i badacz komunizmu i totalitaryzmu, historyk sztuki, autor monumentalnych dzieł: Le malheur du siècle (o komunizmie, nazizmie i unikalności Shoah), Les origines intellectuelles du léninisme (o intelektualnych źródłach leninizmu), Trois tentations dans l’Église (o herezjach i ich współczesnych przejawach w Kościele), L’image interdite (o ikonoklazmie). Jest to też świetny pisarz; jego proza jest klarowna, przejrzysta i pełna wdzięku. Prawie wszystkie jego książki stały się klasykami; powinien je przeczytać każdy, kto interesuje się historią intelektualnych i religijnych nurtów naszych czasów i czerpie przyjemność z czytania dobrej prozy połączonej z ogromną wiedzą i oryginalną analizą.
Parę lat temu dzięki wsparciu czytelników i przyjaciół Teologii wydaliśmy jego Świętą Ruś. Teraz szukamy Państwa wsparcia dla tej kolejnej książki.
Agnieszka Kołakowska
Dołącz do Agnieszki Kołakowskiej i pozostałych Darczyńców, którzy wsparli już naszą zbiórkę – wpłać darowiznę na wydanie "Współczesnych problemów religijnych" Alaina Besançona
Czy podobał się Państwu ten artykuł?
Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.
Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?
(ur. 1960) – publicystka i tłumaczka, pisząca w Polsce i w Anglii. Nakładem wydawnictwa Teologii Politycznej ukazały się książki: „Wojny kultur i inne wojny” (2010) oraz „Plaga słowików” (2016). Książka „Plaga słowików” została nagrodzona Feniksem 2017. Na co dzień mieszka w Paryżu.