Premiera „Marszałka” w Teatrze Telewizji

Premiera „Marszałka” w Teatrze Telewizji

Już dzisiaj, w przeddzień rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, w Teatrze Telewizji będzie miała miejsce premiera „Marszałka” – nowej sztuki Wojciecha Tomczyka, wyreżyserowanej przez Krzysztofa Langa

Sztuka opowiada o planach wojny prewencyjnej, jaką zamierzał przedsięwziąć Józef Piłsudski w reakcji na dojście Hitlera do władzy w 1933 roku i wzrastające zagrożenie dla Polski ze strony zachodniego sąsiada. Marszałek przewidując skutki agresywnej polityki nazistów usiłował namówić zachodnich polityków do zbrojnego powstrzymania militaryzacji Niemiec, jednocześnie prowokując jeszcze nie przygotowanego do wojny Hitlera. Niestety nie spotkał się ze zrozumieniem ze strony zachodnich mocarstw, które po grozie pierwszej wojny światowej nastawione były na wyłącznie pokojowe rozwiązywanie sporów międzypaństwowych.

W rolę Marszałka Piłsudskiego wcielił się Mariusz Bonaszewski

Spektakl poza wielką polityką międzynarodową ukazuje ostatnie lata życia Józefa Piłsudskiego, który będąc już człowiekiem sędziwym i schorowanym podejmuje trudne decyzje. Poznajemy polityczny testament Marszałka, jego wizję polskiej polityki międzynarodowej w obliczu groźby ze strony Niemiec.

Premiera „Marszałka” w Teatrze Telewizji: 4 grudnia 2017, TVP 1, godzina 20:25

Informacja o spektaklu na stronie Teatru Telewizji

Przeczytaj wywiad z autorem sztuki Wojciechem Tomczykiem


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2020 roku
Moim zdaniem to najważniejszy polski tygodnik opinii. Czytam go systematycznie – Wojciech Tomczyk
Brakuje

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.