Polska soft power – zapraszamy na debatę w redakcji Teologii Politycznej

Polska soft power – zapraszamy na debatę w redakcji Teologii Politycznej

Jak stworzyć polską miękką siłę oddziaływania? Gdzie możemy upatrywać jej źródeł, jak również gdzie ją mądrze stosować? O tym będziemy debatować już 11 kwietnia - zapraszamy!


Jak stworzyć polską miękką siłę oddziaływania? Gdzie możemy upatrywać jej źródeł, a także gdzie ją mądrze stosować? O tym, czym jest polska „soft power” i jaki potencjał oddziaływania miękkimi środkami posiada Polska rozmawiać będą zaproszeni goście

Uczestnicy debaty:

- prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego

- dr Wojciech Stanisławski z Muzeum Historii Polski

- Łukasz Maślanka wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Debatę poprowadzi Jan Czerniecki, redaktor naczelny Teologii Politycznej Co Tydzień.

KIEDY: 11 kwietnia (wtorek) o godzinie 18:00
GDZIE: Warszawa ul. Koszykowa 24/7 (IV p.) - redakcja Teologii Politycznej

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych
WSTĘP WOLNY
______________________________

Jeżeli pojęcie soft power definiuje się jako „zdolności narodu lub kraju do pozyskiwania sojuszników i zdobywania wpływów dzięki atrakcyjności własnej kultury, polityki, ideałów politycznych”, to warto zadać sobie pytanie, jak wyglądają dzisiejsze możliwości Polski na tych polach? W Ranking „Soft power 30” londyńskiej firmy doradczej Portland Communications Polska w 2016 roku uplasowała się na 23. pozycji. Czy to jest szczyt naszych możliwości, a może jedynie odzwierciedlenie pewnego potencjału, który nie został zaktualizowany przez III RP?

Zobacz numer "Teologii Politycznej Co Tydzień" poświęcony polskiej soft power

Zobacz na Facebooku


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Pomóż wydać  „Ucztę” Ksenofonta – 12. tom Biblioteki Klasycznej
„To jeden z najwybitniejszych i najcenniejszych utworów reprezentujących bogatą literaturę grecką okresu klasycznego” – Dorota Tymura
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.