Jak stworzyć polską miękką siłę oddziaływania? Gdzie możemy upatrywać jej źródeł, jak również gdzie ją mądrze stosować? O tym będziemy debatować już 11 kwietnia - zapraszamy!
Jak stworzyć polską miękką siłę oddziaływania? Gdzie możemy upatrywać jej źródeł, a także gdzie ją mądrze stosować? O tym, czym jest polska „soft power” i jaki potencjał oddziaływania miękkimi środkami posiada Polska rozmawiać będą zaproszeni goście
Uczestnicy debaty:
- prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego
- dr Wojciech Stanisławski z Muzeum Historii Polski
- Łukasz Maślanka wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Debatę poprowadzi Jan Czerniecki, redaktor naczelny Teologii Politycznej Co Tydzień.
KIEDY: 11 kwietnia (wtorek) o godzinie 18:00
GDZIE: Warszawa ul. Koszykowa 24/7 (IV p.) - redakcja Teologii Politycznej
Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych
WSTĘP WOLNY
______________________________
Jeżeli pojęcie soft power definiuje się jako „zdolności narodu lub kraju do pozyskiwania sojuszników i zdobywania wpływów dzięki atrakcyjności własnej kultury, polityki, ideałów politycznych”, to warto zadać sobie pytanie, jak wyglądają dzisiejsze możliwości Polski na tych polach? W Ranking „Soft power 30” londyńskiej firmy doradczej Portland Communications Polska w 2016 roku uplasowała się na 23. pozycji. Czy to jest szczyt naszych możliwości, a może jedynie odzwierciedlenie pewnego potencjału, który nie został zaktualizowany przez III RP?
Zobacz numer "Teologii Politycznej Co Tydzień" poświęcony polskiej soft power
Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2025 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!