Otwarcie 1Piętra - zaproszenie

Otwarcie 1Piętra - zaproszenie

1Piętro to przestrzeń, w której odbywać się mają koncerty, warsztaty filmowe i teatralne, dyskusje, spotkania z ludźmi kultury i sztuki

 

1PIĘTRO

W październiku zostanie oddane do użytku 1Piętro, nowe centrum kultury, usytuowane w kamienicy przy Foksal 11. Będzie to przestrzeń, w której odbywać się mają koncerty, warsztaty filmowe i teatralne, dyskusje, spotkania z ludźmi kultury i sztuki. Zarządcą 1Piętra jest Centrum Myśli Jana Pawła II, to jednak nie papież, lecz wartości, o których mówił, będą „napędzały” wydarzenia na 1Piętrze.

Miejsca na 1Piętrze nie zabraknie dla nikogo. Będą tu działać internetowa telewizja, warsztaty, które uczą studentów fachu dziennikarskiego, DKF, w trakcie imprez zaprezentują się slamerzy, podróżnicy i reportażyści. W ofercie 1Piętra znajdą się poważne debaty wokół historii idei, warsztaty z pisania ikon, spotkania z ludźmi, którzy podnieśli się z życiowych tragedii.

W tygodniu od 8 do 12 października, kiedy 1Piętro zainauguruje działalność, odbywać się będą panele, wernisaż, szereg akcji ulicznych, koncerty.

Andrzej Białek i Józef Augustyn SJ będą szukali odpowiedzi na pytanie, czy można nie wierzyć. Dziennikarze, Tomasz Machała, Adam Szostkiewicz, Bronisław Wildstein i Jan Wróbel dyskutować będą, co kręci media. Sławomir Sierakowski i Dariusz Gawin przedstawią swoje wizje kraju w panelu „Polska – byt fizyczny czy metafizyczny?”. A na temat mecenatu w kulturze dyskutować będą przedstawiciele kultury i biznesu.

W piątek 12 października, w dniu uroczystego otwarcia, ze sceny usłyszymy duet Paula i Karol. – Paula i Karol, folkowy zespół z Warszawy, ma za sobą trasy po Polsce i Europie, w których zagrali blisko 200 koncertów. Grają na scenach dużych festiwali, takich jak Open’er w Gdyni, występują też w parkach, na ulicach, nawet w mieszkaniach. Prezentują w muzyce ten rodzaj wrażliwości, który porywa, nikogo nie pozostawia obojętnym – wymienia Szymon Pulcyn, szef 1Piętra.

Koncert będzie otwarty dla publiczności. – To niepowtarzalna okazja, wystarczy przyjść do biura Centrum (ul. Foksal 11) i odebrać wejściówkę. Niestety, liczba miejsc jest ograniczona, tylko te osoby, które będą miały zaproszenie w ręku, mogą być pewne, że wejdą na koncert – informuje Adrian Sinkowski, rzecznik Centrum Myśli Jana Pawła II.

W piątek 1Piętro zaprasza na happening „Uwolnij kulturę”, otwarcie wystawy „Papież dialogu”, a także do wysłuchania panelu na temat patriotyzmu w kulturze. Wezmą w nim udział Redbad Klynstra, Paweł Ukielski i Wojciech Klata. – Happening z udziałem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II ma nam udowodnić, że kultura wysoka to nie tylko galerie, muzea, teatry, to także przestrzeń miejska, w którą 1Piętro odważnie wchodzi – tłumaczy Marcin Nowak z Centrum Myśli Jana Pawła II.

W okolicach Uniwersytetu Warszawskiego i wzdłuż Chmielnej w piątek uruchomione zostaną przystanki, a wokół nich jeździć będą riksze. – Riksze dowiozą chętnych na 1Piętro. Tego dnia zobaczymy też iluminację odremontowanej kamienicy przy Foksal 11 – zdradza Pulcyn.

Z otwarciem 1Piętra otwiera się przestrzeń spotkania, dialogu i rozmowy o rzeczach ważnych, o wartościach, na których buduje się życie i społeczeństwo. Więcej szczegółów i pełen program można znaleźć na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II (centrumjp2.pl).

Panele dyskusyjne w ramach otwarcia 1Piętra

8–12 października 2012, godz. 18.00, ul. Foksal 11

08.10 (poniedziałek)

Augustyn Józef SJ, Białek Bogdan, Łuczewski Michał

Duchowość: Czy można nie wierzyć?

09.10 (wtorek)

Machała Tomasz, Szostkiewicz Adam, Wildstein Bronisław, Wróbel Jan

Media: Co kręci media? Czy dobro może być ciekawe?

10.10 (środa)

Dardziński Piotr, Gawin Dariusz,  Rojek Paweł, Sierakowski Sławomir

Metapolityka: Polska – byt fizyczny czy metafizyczny? Perspektywy myślenia o państwie

11.10 (czwartek)

Czartoryska Jadwiga, Keller Dorota, Kieżuń Piotr, Kraszewski Marek, Ostafil Marek

Spotkania: Mecenat dla kultury, kultura dla mecenatu

12.10 (piątek)

Klijnstra Redbad, Klata Wojciech, Ukielski Paweł

Kultura: O czym pamiętać i po co? Patriotyzm na rozdrożu

 

Gorące tematy, nowe spojrzenia, ciekawi paneliści.

Aktualne informacje o panelach dostępne na

www.centrumjp2.pl/otwarcie1Pietra.

 

piątek, 12 października 2012, godz. 18.00, ul. Foksal 11

Program:

Koncert: Stereoulica – Chór Centrum Myśli Jana Pawła II

• Panel dyskusyjny: O czym pamiętać i po co? Patriotyzm na rozdrożu

• Wernisaż: Papież dialogu – Papież spotkania

• Koncert: Specjalnie dla gości 1Piętra – Paula i Karol w duecie

 


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.