O sytuacji politycznej we Włoszech, Krystynie Skarbek i Franciszku Pieczce

O sytuacji politycznej we Włoszech, Krystynie Skarbek i Franciszku Pieczce

Obejrzyj nowy odcinek programu telewizyjnego „Trzeci Punkt Widzenia”. Tym razem Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin i Dariusz Karłowicz – gospodarze programu regularnie emitowanego na antenie TVP Kultura – rozmawiali o:

➤ SYTUACJI POLITYCZNEJ WE WŁOSZECH

Omówienie sytuacji politycznej po wyborach we Włoszech. Czy rzeczywiście zwycięstwo Georgii Meloni daje powód do tak histerycznych reakcji zachodnich mediów i samej Brukseli? Czy mówienie w dzisiejszej rzeczywistosci o faszyzmie jest uprawnione? O tym, jaki sposób rządy proatlantyckiej premier Włoch zmienią realny układ sił w Unii Europejskiej...

➤ KRYSTYNIE SKARBEK I JEJ NIEZNANYM DZIEDZICTWIE W związku z kampanią informacyjną na temat związków polsko brytyjskich, którą podjęły polskie instytucje w Londynie, rozmowa o polskiej dyplomacji kulturalnej za granicą, o promocji postaci niedocenianych lub nieznanych niezwykłych Polakow, o działalności naszych placówek polonijnych oraz Instytutu Kultury Polskiej. Czy w ogóle mamy dobry pomysł na skuteczną promocję Polski i model naszej własnej "soft power"?

➤ FRANCISZKU PIECZCE

Pożegnanie wielkiego aktora, omówienie jego najlepszych ról, ale także postawy jako człowieka i Polaka.

KLIKNIJ i obejrzyj program emitowany na antenie TVP Kultura

Zobacz wcześniejsze odcinki Trzeciego Punktu Widzenia


 

Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Spójrzmy na nowoczesność oczami prof. Remiego Brague'a - "Umiarkowanie nowoczesny" po raz pierwszy po polsku
Zostań współwydawcą najnowszej książki prof. Remiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.