Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

O sytuacji politycznej we Włoszech, Krystynie Skarbek i Franciszku Pieczce

O sytuacji politycznej we Włoszech, Krystynie Skarbek i Franciszku Pieczce

Obejrzyj nowy odcinek programu telewizyjnego „Trzeci Punkt Widzenia”. Tym razem Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin i Dariusz Karłowicz – gospodarze programu regularnie emitowanego na antenie TVP Kultura – rozmawiali o:

➤ SYTUACJI POLITYCZNEJ WE WŁOSZECH

Omówienie sytuacji politycznej po wyborach we Włoszech. Czy rzeczywiście zwycięstwo Georgii Meloni daje powód do tak histerycznych reakcji zachodnich mediów i samej Brukseli? Czy mówienie w dzisiejszej rzeczywistosci o faszyzmie jest uprawnione? O tym, jaki sposób rządy proatlantyckiej premier Włoch zmienią realny układ sił w Unii Europejskiej...

➤ KRYSTYNIE SKARBEK I JEJ NIEZNANYM DZIEDZICTWIE W związku z kampanią informacyjną na temat związków polsko brytyjskich, którą podjęły polskie instytucje w Londynie, rozmowa o polskiej dyplomacji kulturalnej za granicą, o promocji postaci niedocenianych lub nieznanych niezwykłych Polakow, o działalności naszych placówek polonijnych oraz Instytutu Kultury Polskiej. Czy w ogóle mamy dobry pomysł na skuteczną promocję Polski i model naszej własnej "soft power"?

➤ FRANCISZKU PIECZCE

Pożegnanie wielkiego aktora, omówienie jego najlepszych ról, ale także postawy jako człowieka i Polaka.

KLIKNIJ i obejrzyj program emitowany na antenie TVP Kultura

Zobacz wcześniejsze odcinki Trzeciego Punktu Widzenia


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.