O sytuacji politycznej we Włoszech, Krystynie Skarbek i Franciszku Pieczce

Obejrzyj nowy odcinek programu telewizyjnego „Trzeci Punkt Widzenia”. Tym razem Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin i Dariusz Karłowicz – gospodarze programu regularnie emitowanego na antenie TVP Kultura – rozmawiali o:

➤ SYTUACJI POLITYCZNEJ WE WŁOSZECH

Omówienie sytuacji politycznej po wyborach we Włoszech. Czy rzeczywiście zwycięstwo Georgii Meloni daje powód do tak histerycznych reakcji zachodnich mediów i samej Brukseli? Czy mówienie w dzisiejszej rzeczywistosci o faszyzmie jest uprawnione? O tym, jaki sposób rządy proatlantyckiej premier Włoch zmienią realny układ sił w Unii Europejskiej...

➤ KRYSTYNIE SKARBEK I JEJ NIEZNANYM DZIEDZICTWIE W związku z kampanią informacyjną na temat związków polsko brytyjskich, którą podjęły polskie instytucje w Londynie, rozmowa o polskiej dyplomacji kulturalnej za granicą, o promocji postaci niedocenianych lub nieznanych niezwykłych Polakow, o działalności naszych placówek polonijnych oraz Instytutu Kultury Polskiej. Czy w ogóle mamy dobry pomysł na skuteczną promocję Polski i model naszej własnej "soft power"?

➤ FRANCISZKU PIECZCE

Pożegnanie wielkiego aktora, omówienie jego najlepszych ról, ale także postawy jako człowieka i Polaka.

KLIKNIJ i obejrzyj program emitowany na antenie TVP Kultura

Zobacz wcześniejsze odcinki Trzeciego Punktu Widzenia