Nowe książki już w redakcji!

Nowe książki już w redakcji!

Premiera: "Epoka ekumeniczna" Erica Voegelina i "Współczesne problemy religijne" Alaina Besancona

Do naszej redakcji dotarły dwa nowe tytuły: Epoka ekumeniczna Erica Voegelina i Współczesne problemy religijne Alaina Besancona. Już wkrótce pierwsze egzemplarze rozpoczną podróż do Darczyńców, którym w tym szczególnym momencie chcielibyśmy z serca podziękować za wsparcie naszych przedsięwzięć wydawniczych!

Rozpoczynamy pakowanie i wysyłkę naszych dwóch najnowszych publikacji: Epoki ekumenicznej Erica Voegelina i Współczesnych problemów religijnych Alaina Besancona.  W pierwszej kolejności książki dotrą do naszych nieocenionych Darczyńców, którym pragniemy gorąco podziękować za wsparcie tych dwóch inicjatyw wydawniczych. Dzięki Państwa pomocy kolejne dzieła światowej humanistyki trafią na polski rynek.

***

Epoka ekumeniczna to czwarty tom studium Order and History, będącego opus magnum w dorobku Erica Voegelina, jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych filozofów polityki. Voegelin kontynuuje w tej książce badania, które podjął we wcześniejszych tomach, doprowadzając narrację do czasów upadku cesarstwa rzymskiego. Można w niej znaleźć także obszerne odwołania do paralelnych fenomenów w kulturach azjatyckich, szczególnie do cywilizacji chińskiej. „Epoka ekumeniczna” odgrywa kluczową rolę w całym „Order and History” – Voegelin weryfikuje w niej dotychczasowe założenia badawcze i wykłada teoretyczne podstawy swojej filozofii politycznej.

Zamów Epokę ekumeniczną Erica Voegelina!

***

We Współczesnych problemach religijnych poruszonych zostaje wiele tematów dotyczących relacjach między religiami, jak i również problemów wewnątrz nich samych. Są to m. in.: kwestie ortodoksji poszczególnych religii, stosunek Rzymu do komunizmu, stosunek katolicyzmu do Islamu po Soborze Watykańskim II, wpływ Szoa na Judaizm, możliwości zawierania małżeństw przez księży diecezjalnych w Kościele katolickim. Tym wszystkim zagadnieniom Alain Besancon przypatruje się z perspektywy francuskiego racjonalisty.

Zamów Współczesne problemy religijne Alaina Besancona!


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.