Nowe książki już w redakcji!

Premiera: "Epoka ekumeniczna" Erica Voegelina i "Współczesne problemy religijne" Alaina Besancona

Do naszej redakcji dotarły dwa nowe tytuły: Epoka ekumeniczna Erica Voegelina i Współczesne problemy religijne Alaina Besancona. Już wkrótce pierwsze egzemplarze rozpoczną podróż do Darczyńców, którym w tym szczególnym momencie chcielibyśmy z serca podziękować za wsparcie naszych przedsięwzięć wydawniczych!

Rozpoczynamy pakowanie i wysyłkę naszych dwóch najnowszych publikacji: Epoki ekumenicznej Erica Voegelina i Współczesnych problemów religijnych Alaina Besancona.  W pierwszej kolejności książki dotrą do naszych nieocenionych Darczyńców, którym pragniemy gorąco podziękować za wsparcie tych dwóch inicjatyw wydawniczych. Dzięki Państwa pomocy kolejne dzieła światowej humanistyki trafią na polski rynek.

***

Epoka ekumeniczna to czwarty tom studium Order and History, będącego opus magnum w dorobku Erica Voegelina, jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych filozofów polityki. Voegelin kontynuuje w tej książce badania, które podjął we wcześniejszych tomach, doprowadzając narrację do czasów upadku cesarstwa rzymskiego. Można w niej znaleźć także obszerne odwołania do paralelnych fenomenów w kulturach azjatyckich, szczególnie do cywilizacji chińskiej. „Epoka ekumeniczna” odgrywa kluczową rolę w całym „Order and History” – Voegelin weryfikuje w niej dotychczasowe założenia badawcze i wykłada teoretyczne podstawy swojej filozofii politycznej.

Zamów Epokę ekumeniczną Erica Voegelina!

***

We Współczesnych problemach religijnych poruszonych zostaje wiele tematów dotyczących relacjach między religiami, jak i również problemów wewnątrz nich samych. Są to m. in.: kwestie ortodoksji poszczególnych religii, stosunek Rzymu do komunizmu, stosunek katolicyzmu do Islamu po Soborze Watykańskim II, wpływ Szoa na Judaizm, możliwości zawierania małżeństw przez księży diecezjalnych w Kościele katolickim. Tym wszystkim zagadnieniom Alain Besancon przypatruje się z perspektywy francuskiego racjonalisty.

Zamów Współczesne problemy religijne Alaina Besancona!