Nowe kino historyczne: Sprawiedliwi czy Mordercy?

Weiss i Król wokół filmu "Druga prawda". 20 marca (wtorek), godzina 20:00 w Auli Głównej w budynku dawnej Biblioteki

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Sekcja Judaistyczna SKNH ma przyjemność zaprosić na projekcję filmu “Druga Prawda” połączoną z dyskusją na temat postaw Polaków wobec Zagłady Żydów w latach drugiej wojny światowej.

W debacie publicznej wokół problemu polskiego "udziału" w Szoah, wywołanej między innymi przez książki Jana Tomasza Grossa, często spotykamy się, albo ze sprowadzeniem problemu do "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata", albo wręcz przeciwnie, z mówieniem o polskim współudziale w Zagładzie.

Chcielibyśmy przy okazji filmu Jagny Wright i Anety Naszyńskiej "Druga Prawda" wspólnie z naszymi panelistami na nowo zmierzyć się z tym problemem. Równocześnie będziemy rozmawiali o kwestii pamięci o Holocauście w Polsce i Izraelu.

 

W panelu po projekcji filmu wezmą udział:

Szewach Weiss (były ambasador Izraela w Polsce)
Joanna Król (Muzeum Historii Żydów Polskich)

Czas i miejsce:

20 marca (wtorek) godzina 20:00 w Auli Głównej w budynku dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na Kampusie Centralnym (Krakowskie Przedmieście 26/28)


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.