Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Nie pocieszaj się, tylko płacz - ks. Jan Sochoń

Nie pocieszaj się, tylko płacz - ks. Jan Sochoń

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazał się nowy tomik poezji ks. prof. Jana Sochonia pt.: „Nie pocieszaj się, tylko płacz”. Książka ta stanowi zbiór wierszy poruszających tematykę spraw ostatecznych: śmierci, odchodzenia bliskich czy prób rozmowy z Bogiem.

Od wydawcy:

Tomik nowych wierszy księdza profesora Jana Sochonia. Utwory przejmują swoją konfesyjną formą, mówią w powściągliwy sposób o rzeczach ostatecznych: śmierci, odchodzeniu bliskich czy próbie rozmowy z Bogiem, która momentami jest filozoficznym wadzeniem się z nieodgadnionym, niezgodą na świat, który jest pełen niezawinionego cierpienia.
Autor - filozof kultury, poeta, krytyk literacki, eseista, biograf i wydawca  pism bł. ks. Jerzego Popiełuszki - ma na swoim koncie wiele nagród literackich i nominacji (m.in. do nagrody Nike i nagrody Józefa Mackiewicza); był tłumaczony na języki: angielski, francuski, niemiecki, włoski, rosyjski, czeski, serbski, chorwacki, ukraiński. Opublikował wiele książek filozoficznych oraz tekstów literackich.

Tytuł: Nie pocieszaj się, tylko płacz
Autor: ks. Jan Sochoń
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
ISBN: 978-83-8196-356-5
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 120
Okładka: miękka ze skrzydełkami

ks. Jan Sochoń (ur. 1953) – ksiądz, profesor zwyczajny filozofii, poeta, krytyk literacki i eseista. Wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Warszawie. Nakładem wydawnictwa Teologii Politycznej ukazała się książka „Mowa wewnętrzna. Sceny z życia duchowego” (2017).

Książka dostępna na stronie wydawnictwa

Przeczytaj fragment książki


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.