Nie pocieszaj się, tylko płacz - ks. Jan Sochoń

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazał się nowy tomik poezji ks. prof. Jana Sochonia pt.: „Nie pocieszaj się, tylko płacz”. Książka ta stanowi zbiór wierszy poruszających tematykę spraw ostatecznych: śmierci, odchodzenia bliskich czy prób rozmowy z Bogiem.

Od wydawcy:

Tomik nowych wierszy księdza profesora Jana Sochonia. Utwory przejmują swoją konfesyjną formą, mówią w powściągliwy sposób o rzeczach ostatecznych: śmierci, odchodzeniu bliskich czy próbie rozmowy z Bogiem, która momentami jest filozoficznym wadzeniem się z nieodgadnionym, niezgodą na świat, który jest pełen niezawinionego cierpienia.
Autor - filozof kultury, poeta, krytyk literacki, eseista, biograf i wydawca  pism bł. ks. Jerzego Popiełuszki - ma na swoim koncie wiele nagród literackich i nominacji (m.in. do nagrody Nike i nagrody Józefa Mackiewicza); był tłumaczony na języki: angielski, francuski, niemiecki, włoski, rosyjski, czeski, serbski, chorwacki, ukraiński. Opublikował wiele książek filozoficznych oraz tekstów literackich.

Tytuł: Nie pocieszaj się, tylko płacz
Autor: ks. Jan Sochoń
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
ISBN: 978-83-8196-356-5
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 120
Okładka: miękka ze skrzydełkami

ks. Jan Sochoń (ur. 1953) – ksiądz, profesor zwyczajny filozofii, poeta, krytyk literacki i eseista. Wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Warszawie. Nakładem wydawnictwa Teologii Politycznej ukazała się książka „Mowa wewnętrzna. Sceny z życia duchowego” (2017).

Książka dostępna na stronie wydawnictwa

Przeczytaj fragment książki