Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Co Jezus widział z krzyża – Antonin-Dalmace Sertillanges OP

Co Jezus widział z krzyża – Antonin-Dalmace Sertillanges OP

Nakładem wydawnictwa W drodze ukazała się książka Antonina-Dalmace'a Sertillangesa OP pt.: „Co Jezus widział z krzyża”. Książka ta stanowi zbiór 10 medytacji związanych z męką i śmiercią Pana Jezusa. Punktem wyjścia rozważań są miejsca i osoby, które Chrystus mógł dostrzec z krzyża.

Od wydawcy:

Ojciec Sertillanges OP staje w miejscu Krzyża i patrzy na Jerozolimę oczami Chrystusa. Przeprowadza nas przez biblijne proroctwa tak, jak mógł słyszeć i rozumieć je Mesjasz. Towarzyszy nam w podróży przez Jerozolimę. Gościmy na ostatniej wieczerzy, obserwujemy zdradę Judasza, stajemy się niemymi świadkami męki Zbawiciela. Popadamy w rozpacz wraz z Jego Matką, chcemy Mu pomóc – jak Szymon Cyrenejczyk, płaczemy z niewiastami…  Ta podróż staje się okazją do podjęcia wewnętrznej pielgrzymki, skłania do refleksji nad cierpieniem ukrzyżowanego Jezusa – z miłości do nas.

Tytuł: „Co Jezus widział z krzyża”
Autor: Antonin-Dalmace Sertillanges OP
Przekład: Agnieszka Kuryś
Wydawca: W drodze
ISBN: 9788379063918
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 328
Okładka: miękka ze skrzydełkami

Antonin-Dalmace Sertillanges OP przed wstąpieniem do zakonu Antonin-Dalmace – dominikański filozof i teolog, profesor filozofii moralnej w Instytucie Katolickim w Paryżu, członek paryskiej Académie des Sciences Morales et Politiques.Jeden z największych przedstawicieli neotomizmu w pierwszej połowie XX wieku, wywarł wpływ na Étienne’a Gilsona i Jacques’a Maritaina. Antonin-Dalmace Sertillanges OP był przyjacielem i badaczem twórczości Henri Bergsona. W latach 1923-1929 przebywał w klasztorach poza Francją, m.in. w Jerozolimie.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa

Przeczytaj fragment książki


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.