Co Jezus widział z krzyża – Antonin-Dalmace Sertillanges OP

Co Jezus widział z krzyża – Antonin-Dalmace Sertillanges OP

Nakładem wydawnictwa W drodze ukazała się książka Antonina-Dalmace'a Sertillangesa OP pt.: „Co Jezus widział z krzyża”. Książka ta stanowi zbiór 10 medytacji związanych z męką i śmiercią Pana Jezusa. Punktem wyjścia rozważań są miejsca i osoby, które Chrystus mógł dostrzec z krzyża.

Od wydawcy:

Ojciec Sertillanges OP staje w miejscu Krzyża i patrzy na Jerozolimę oczami Chrystusa. Przeprowadza nas przez biblijne proroctwa tak, jak mógł słyszeć i rozumieć je Mesjasz. Towarzyszy nam w podróży przez Jerozolimę. Gościmy na ostatniej wieczerzy, obserwujemy zdradę Judasza, stajemy się niemymi świadkami męki Zbawiciela. Popadamy w rozpacz wraz z Jego Matką, chcemy Mu pomóc – jak Szymon Cyrenejczyk, płaczemy z niewiastami…  Ta podróż staje się okazją do podjęcia wewnętrznej pielgrzymki, skłania do refleksji nad cierpieniem ukrzyżowanego Jezusa – z miłości do nas.

Tytuł: „Co Jezus widział z krzyża”
Autor: Antonin-Dalmace Sertillanges OP
Przekład: Agnieszka Kuryś
Wydawca: W drodze
ISBN: 9788379063918
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 328
Okładka: miękka ze skrzydełkami

Antonin-Dalmace Sertillanges OP przed wstąpieniem do zakonu Antonin-Dalmace – dominikański filozof i teolog, profesor filozofii moralnej w Instytucie Katolickim w Paryżu, członek paryskiej Académie des Sciences Morales et Politiques.Jeden z największych przedstawicieli neotomizmu w pierwszej połowie XX wieku, wywarł wpływ na Étienne’a Gilsona i Jacques’a Maritaina. Antonin-Dalmace Sertillanges OP był przyjacielem i badaczem twórczości Henri Bergsona. W latach 1923-1929 przebywał w klasztorach poza Francją, m.in. w Jerozolimie.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa

Przeczytaj fragment książki


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.