Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Natalia Szerszeń o III Festiwalu Teologii Politycznej i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Natalia Szerszeń o III Festiwalu Teologii Politycznej i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

„Zło, piękno i słowo to słowa, z którymi trzeba skonfrontować zarówno biografię, jak i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Mowa o złu ze względu na doświadczenia jakich doznał w swoim życiu. Mowa o pięknie ze względu na jego wyjątkową wrażliwość na sztukę. Słowo było z kolei materiałem, który pracował w nim przez całe życie” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Natalia Szerszeń (Teologia Polityczna). W rozmowie z Piotrem Otrębskim zapraszała do wzięcia udziału w III Festiwalu Teologii Politycznej.

Warszawski Festiwal Herlinga-Grudzińskiego to cykl spotkań poświęconych twórczości znakomitego pisarza. Spotkania podzielone będą na części poświęcone dyskusji z udziałem wybitnych znawców (literaturoznawców, historyków, ludzi kultury), a także na pokazie filmów dot. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Debata zostanie wzbogacona o lekturę dzieł pisarza. Wystąpią: Piotr Cyrwus, Zbigniew Zamachowski i Andrzej Ferenc.

W tym roku III Festiwal Teologii Politycznej przebiegać będzie pod hasłem: „Zło, piękno i słowo”.

„Zło, piękno i słowo to słowa, z którymi trzeba skonfrontować zarówno biografię, jak i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Mowa o złu ze względu na doświadczenia jakich doznał w swoim życiu. Mowa o pięknie ze względu na jego wyjątkową wrażliwość na sztukę. Słowo było z kolei materiałem, który pracował w nim przez całe życie” – powiedziała Natalia Szerszeń z Teologii Politycznej.

„Gustaw Herling-Grudziński był mistrzem słowa, choć trochę innym, niż przyzwyczailiśmy się o tym myśleć” – dodała rozmówczyni Piotra Otrębskiego.

Debaty wraz z pokazami filmów odbywać się będą w trzy pierwsze środy października: 2 X / 9 X / 16 X w budynku Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 19.00. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.