Natalia Szerszeń o III Festiwalu Teologii Politycznej i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Natalia Szerszeń o III Festiwalu Teologii Politycznej i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

„Zło, piękno i słowo to słowa, z którymi trzeba skonfrontować zarówno biografię, jak i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Mowa o złu ze względu na doświadczenia jakich doznał w swoim życiu. Mowa o pięknie ze względu na jego wyjątkową wrażliwość na sztukę. Słowo było z kolei materiałem, który pracował w nim przez całe życie” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Natalia Szerszeń (Teologia Polityczna). W rozmowie z Piotrem Otrębskim zapraszała do wzięcia udziału w III Festiwalu Teologii Politycznej.

Warszawski Festiwal Herlinga-Grudzińskiego to cykl spotkań poświęconych twórczości znakomitego pisarza. Spotkania podzielone będą na części poświęcone dyskusji z udziałem wybitnych znawców (literaturoznawców, historyków, ludzi kultury), a także na pokazie filmów dot. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Debata zostanie wzbogacona o lekturę dzieł pisarza. Wystąpią: Piotr Cyrwus, Zbigniew Zamachowski i Andrzej Ferenc.

W tym roku III Festiwal Teologii Politycznej przebiegać będzie pod hasłem: „Zło, piękno i słowo”.

„Zło, piękno i słowo to słowa, z którymi trzeba skonfrontować zarówno biografię, jak i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Mowa o złu ze względu na doświadczenia jakich doznał w swoim życiu. Mowa o pięknie ze względu na jego wyjątkową wrażliwość na sztukę. Słowo było z kolei materiałem, który pracował w nim przez całe życie” – powiedziała Natalia Szerszeń z Teologii Politycznej.

„Gustaw Herling-Grudziński był mistrzem słowa, choć trochę innym, niż przyzwyczailiśmy się o tym myśleć” – dodała rozmówczyni Piotra Otrębskiego.

Debaty wraz z pokazami filmów odbywać się będą w trzy pierwsze środy października: 2 X / 9 X / 16 X w budynku Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 19.00. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.