Natalia Szerszeń o III Festiwalu Teologii Politycznej i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

„Zło, piękno i słowo to słowa, z którymi trzeba skonfrontować zarówno biografię, jak i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Mowa o złu ze względu na doświadczenia jakich doznał w swoim życiu. Mowa o pięknie ze względu na jego wyjątkową wrażliwość na sztukę. Słowo było z kolei materiałem, który pracował w nim przez całe życie” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Natalia Szerszeń (Teologia Polityczna). W rozmowie z Piotrem Otrębskim zapraszała do wzięcia udziału w III Festiwalu Teologii Politycznej.

Warszawski Festiwal Herlinga-Grudzińskiego to cykl spotkań poświęconych twórczości znakomitego pisarza. Spotkania podzielone będą na części poświęcone dyskusji z udziałem wybitnych znawców (literaturoznawców, historyków, ludzi kultury), a także na pokazie filmów dot. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Debata zostanie wzbogacona o lekturę dzieł pisarza. Wystąpią: Piotr Cyrwus, Zbigniew Zamachowski i Andrzej Ferenc.

W tym roku III Festiwal Teologii Politycznej przebiegać będzie pod hasłem: „Zło, piękno i słowo”.

„Zło, piękno i słowo to słowa, z którymi trzeba skonfrontować zarówno biografię, jak i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Mowa o złu ze względu na doświadczenia jakich doznał w swoim życiu. Mowa o pięknie ze względu na jego wyjątkową wrażliwość na sztukę. Słowo było z kolei materiałem, który pracował w nim przez całe życie” – powiedziała Natalia Szerszeń z Teologii Politycznej.

„Gustaw Herling-Grudziński był mistrzem słowa, choć trochę innym, niż przyzwyczailiśmy się o tym myśleć” – dodała rozmówczyni Piotra Otrębskiego.

Debaty wraz z pokazami filmów odbywać się będą w trzy pierwsze środy października: 2 X / 9 X / 16 X w budynku Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 19.00. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.