Lublin: 5-6 maja - konferencja: Chadecja i Unia Europejska – Polska, Europa Środkowa, Europa

Lublin: 5-6 maja - konferencja: Chadecja i Unia Europejska – Polska, Europa Środkowa, Europa

W dyskusji o Chadecji we współczesnej Unii Europejskiej i z perspektywy Europy Środkowej udział weźmie Prof. Marek A. Cichocki


Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Lublinie, Instytut Europeistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na międzynarodową konferencję naukową.

W dniach 5-6 maja 2015 r. w Lublinie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Chadecja i Unia Europejska – Polska, Europa Środkowa, Europa”. Pretekstem do jej zorganizowania są dwie istotne tezy związane z historią i polityką we współczesnej Europie: po pierwsze, że korzenie integracji europejskiej związane są mocno z aktywnością polityków chadeckich. Po drugie, że patrząc na dzisiejsze kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polskę, trudno tu znaleźć silne partie chadeckie, porównywalne do chadecji zachodnioeuropejskich. Stąd rodzi się pytanie – jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy?

W panelu pt. Chadecja we współczesnej unii Europejskiej i z p perspektywy Europy Środkowej udziałe weźmie m.in. Prof. Marek A. Cichocki

Więcej informacji znajdą Pańśtwo pod tym linkiem


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.