„Listy o wolności i posłuszeństwie” Jastrzębskiego i Dorosza w Dwójce Polskim Radiu

 „Listy o wolności i posłuszeństwie” Jastrzębskiego i Dorosza w Dwójce Polskim Radiu

Sięgnięcie do Listów daje bardzo szeroką perspektywę dla zrozumienia tego, co dzisiaj się dzieje ze światem i chrześcijaństwem. (...) I Krzysztof Dorosz i Bartosz Jastrzębski w korespondencji dokonują również wiwisekcji. Mówiąc o własnej drodze ukazują ważne momenty zmian i decyzje, które stoją za ich osobistym nawróceniem – mówił ks. prof. Przemysław Artemiuk o książce „Listy o wolności i posłuszeństwie” w audycji Jana Pniewskiego.

Europa coraz bardziej dystansuje się od swego dziedzictwa kulturowego i religijnego a chrześcijaństwo staje się w niej coraz bardziej passe. Opisanie tego stanu rzeczy, wskazywanie jego przyczyn i poszukiwanie środków zaradczych to temat korespondencji, którą przynosi książka  „Listy o wolności i posłuszeństwie” autorstwa Bartosza Jastrzębskiego i Krzysztofa Dorosza wydana przez „Teologię Polityczną”. Gościem audycji  „Lumen” Dwójki Polskiego Radia był ks. prof. Przemysław Artemiuk.

Wysłuchaj całej audycji na antenie PRII

„Listy o wolności i posłuszeństwie” w księgarni Teologii Politycznej


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wesprzyj pierwsze polskie wydanie książki Rémiego Brague’a „Królestwo człowieka”
Argumentacja Rémiego Brague’a jest bezlitośnie logiczna i trafna – prof. Remigiusz Forycki
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.