Te spoty mówią o tym, że każdy może zająć się powstańcami oraz ich spuścizną
Te spoty mówią o tym, że każdy może zająć się powstańcami oraz ich spuścizną - mówił Jan Ołdakowski w rozmowie z Barbarą Schabowską w programie „Studio Kultura Rozmowy” w TVP Kultura
Program był poświęcony zbliżającym się obchodom Powstania Warszawskiego. Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, wyjaśniał przekaz nakręconych przez Muzeum spotów pt. "Wolność łączy". Dyrektor wskazywał, że każdy może pomóc powstańcom w uczczeniu rocznicy. Oprócz tego w programie poruszono kwestię akcji wysyłania powstańcom kartek, symbolicznej godzinie W, spotkaniu z poezją powstańczą, a także zaplanowanym spektaklu teatralnym „Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej”.
Obejrzyj spoty przygotowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego
Obejrzyj program Studio Kultura Rozmowy” z udziałem Jana Ołdakowskiego
Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.
Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?
(ur. 1972) – polityk, muzealnik, menedżer kultury i urzędnik państwowy. Poseł na Sejm RP V i VI kadencji. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Współzałożyciel Instytutu Wolności. Producent i scenarzysta filmu Powstanie Warszawskie, dramatu wojennego non–fiction zmontowanego w całości z kronik powstańczych. Od 2015 roku członek Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.