Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Fundacja Identitas ogłasza konkurs dla studentów i doktorantów na rok 2017

Fundacja Identitas ogłasza konkurs dla studentów i doktorantów na rok 2017

W tym roku Fundacja Identitas przyzna od jednej do dziesięciu nagród, z których każda wyniesie od 2000 do 20 000 zł. Ubiegać się o nie mogą studenci IV i V roku oraz doktoranci uczelni humanistycznych


Fundacja Identitas od kilku lat wspiera finansowo młodych pisarzy, naukowców i studentów działających w obszarze literatury i nauk humanistycznych. Robi to w formie grantów, nagród indywidualnych lub projektowych. Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku będą się mogli o nie ubiegać studenci i doktoranci z uczelni humanistycznych

W tym roku Fundacja Identitas przyzna od jednej do dziesięciu nagród, z których każda wyniesie od 2000 zł  do 20 000 zł. Ubiegać się  o nie mogą studenci IV i V roku studiów oraz doktoranci polskich uczelni humanistycznych. Prace osób składających wniosek o wsparcie finansowe powinny dotyczyć szeroko pojętego obszaru humanistyki, ze szczególnych uwzględnieniem literatury, historii, historii sztuki i twórczości dotyczącej tożsamości kulturowej, narodowej, regionalnej, etnicznej, religijnej, czy grupowej. Ważne jest, aby zgłaszany projekt pisarski, badawczy lub naukowy, był realizowany samodzielnie.

Zgłaszane prace powinny zawierać:
– streszczenie projektu (nie więcej niż 4 strony formatu A4);
– opinię opiekuna naukowego, lub osoby posiadającej co najmniej tytuł doktora, w dziedzinie, której dotyczy projekt;
– średnią ocen z ostatnich dwóch semestrów studiów (druk z uczelni lub podpisane ksero stron indeksu);
– dodatkowo potwierdzenie ewentualnej działalności w kołach lub towarzystwach; naukowych, a także ksero/skan innych otrzymanych nagród czy stypendiów.

Projekty można zgłaszać do 30 marca.
Ogłoszenie wyników będzie mieć miejsce nie później niż 30 maja 2017 roku.

Wszelkie pytania w sprawie Konkursu prosimy wysyłać na adres: biuro@identitas.pl

Z Regulaminem konkursu można zapoznać się na stronach Fundacji.

* * *

Głównym przedsięwzięciem Fundacji Identitas jest przyznawanie Nagrody  Identitas dla najlepszej książki poprzedniego roku. Do Nagrody zgłaszane mogą być prace z szeroko pojętego obszaru polskiej humanistyki. Jury przyznaje jedną niepodzielną nagrodę główną w dziedzinie humanistyki i literatury pięknej, jedną nagrodę w obszarze historii. Ponadto przyzna także od jednej do trzech nagród specjalnych, z których jedna może być poświęcona pracy zrealizowanej w innej formie, czy na innych nośnikach niż drukowane.

Pierwsza edycja Nagrody Identitas odbyła się w 2014 roku. W rozpowszechnianiu wiedzy o Nagrodzie istotnej pomocy udzieliły Fundacji między innymi TVP Kultura, TVP Historia, tygodnik Do Rzeczy. Darczyńcą nagrody głównej jest Fundacja PZU.

W minionym roku (grudzień 2016) jury Nagrody Identitas obradujące w składzie: Andrzej Paczkowski (przewodniczący części historycznej), Paweł Lisicki (przewodniczący części literackiej), Andrzej Chwalba, Maciej Urbanowski, Jarosław Krawczyk i Andrzej Horubała przyznało nagrody główne Beacie Halickiej („Polski Dziki Zachód”) i Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi („Koniec lata w zdziczałym ogrodzie”). Pula nagród finansowych wyniosła wówczas 80 000 zł.

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.