[FILM] Franciszek Pieczka – „Aktor Pana Boga”

[FILM] Franciszek Pieczka – „Aktor Pana Boga”

Zachęcamy do obejrzenia wyjątkowego dokumentu o jednym z najznakomitszych polskich aktorów – Franciszku Pieczce dostępnego na platformie TVP VOD. Film przypomina przejmujące kreacje z filmów takich jak: „Rękopis znaleziony w Saragossie” Wojciecha Jerzego Hasa, „Żywot Mateusza” Witolda Leszczyńskiego, „Jańcio Wodnik” Jana Jakuba Kolskiego, „Austeria”, czy „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza. Pieczka w pamięci telewidzów zapadł w pamięci rolą Gustlika z serialu Konrada Nałęckiego „Czterej pancerni i pies”.

„Tak naprawdę to jedna osoba i dziesiątki ról niezwykłych, czyli zapamiętanych. Chodząca spolegliwość, niski tembr głosu, potężna dłoń i sylwetka, jakaś zaduma w spojrzeniu, skłonność do cudów w codzienności i na planie, w pracy – jakby cudotwórstwo nie wystarczało – jeszcze punktualność wymieszana ze skromnością, uczciwość na życie po śląsku i obdarowywanie najbliższych poczuciem bezpieczeństwa oraz zapamiętana przez wszystkich widzów niespieszna narracja opowieści o kreowanej postaci” – fragment eksplikacji reżyserskiej Mariusza Malca.

Kliknij i obejrzyj film „Aktor Pana Boga” na platformie TVP VOD

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2018
Czas trwania: 27 minut
Reżyseria: Mariusz Malec


 TPCT baner

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień. Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny". Co tydzień poszukujemy odpowiedzi na wielkie pytania filozofii, szukamy głębokich źródeł współczesnej polityki i zastanawiamy się nad składowymi elementami tego, co buduje tożsamość współczesnego twórcy, obywatela i intelektualisty. Interesują nas filozofia i teologia, literatura i sztuki plastyczne, polityka i sprawy międzynarodowe – a żadnego z tych obszarów nie traktujemy jako zamkniętego systemu.

Prosimy o hojność! (KLIKAM I ZOSTAJĘ WSPÓŁWYDAWCĄ TYGODNIKA).

Wydaj z nami

Wydaj z nami kolejne numery Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.