Ferdynand Polityczny myśli o zrelaksowaniu Obamy

A może urządzić prezydentowi USA kabarecik?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A może urządzić prezydentowi USA kabarecik?

Washington Post i prasa amerykańska na razie nie emocjonują się Polską. I w ogóle Europą. Ferdynand Polityczny stara się śledzić Obamowe tournee po starym kontynencie i widzi dużo zdjęć, tu spacer, tam piwko. Konkretów mało.

Za to poczytać można o przeszukiwaniu przez CIA siedziby bin Ladena, planach tworzenia nowych miejsc pracy i temu, czy Obama nie łamie prawa, biorąc nadal udział w interwencji w Libii.

Ciekawe, o czym przede wszystkim myśli amerykański prezydent, gdy tak leci sobie samolotem, albo popija irlandzie piwko, czy też chodzi na sympatyczne spotkania z prezydentami krajów Europy Środkowej. O Europie czy o kłopotach w domu?

Może dla rozluźnienia powinniśmy mu w Pałacu zapewnić nie duże spotkanie, ale raczej kameralny kabarecik, żeby zapomniał o kłopotach? W Polsce to się sprawdza.

Taka forma nie byłaby jednak właściwa tylko dla Polski - w Deauville w casie spotkania Grupy G8 doszło też do rozmowy z Miedwiediewem. "Dużo uśmiechów i nic więcej" - skomentował "The Moscow Times".


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2022 roku
Raz do roku zwracamy się ze szczególną prośbą o dofinansowanie „Teologii Politycznej Co Tydzień” i robię to teraz. Zdecydowanie polecam to pismo i już teraz bardzo dziękuję Państwu za hojność – Dariusz Karłowicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.