Muzeum największą atrakcją

W badaniu IPSOS 40 procent Polaków uważa Muzeum Powstania Warszawskiego za największą atrakcję turystyczną Warszawy


W badaniu IPSOS 40 procent Polaków uważa Muzeum Powstania Warszawskiego za największą atrakcję turystyczną Warszawy.

 

 

 

 

Uznanie dla Muzeum rośnie z każdym rokiem. W tym roku udało sie prześcignąć nawet warszawską Starówkę.

Piotr Zaremba komentuje w Rzeczpospolitej:


Muzeum na warszawskiej Woli nie podoba się dogmatycznym liberałom zaniepokojonym, że po tylu latach młodzież wciąż ciągnie do broni i do patriotyzmu. Krytykom polskości, którzy chcieliby nas wiecznie pouczać, że nie powinniśmy się więcej oglądać na własne klęski. A przecież imprezy organizowane przez to muzeum, czy są to historyczne rekonstrukcje, czy śpiewanie powstańczych piosenek, jawią się, wbrew stereotypowi, jako niezwykle optymistyczne. Taki mały fenomen, wart oddzielnego objaśnienia.

To nie jedyny dowód uznania dla tej placówki. W tym tygodniu zrealizowany dla Muzeum film Miasto ruin otrzymał prestiżową MUSE AWARD, przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Muzeów. Ta nagroda nazywana jest muzealniczym Oscarem.

red

 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.