Dzieła zebrane – ks. Janusz Stanisław Pasierb

Dzieła zebrane – ks. Janusz Stanisław Pasierb

Nakładem wydawnictwa Bernardinum ukazały się cztery tomy „Dzieł zebranych” ks. Janusza Stanisława Pasierba.

Od wydawcy:

Na Wiersze zebrane składają się wszystkie utwory Janusza Stanisława Pasierba opublikowane w tomach poetyckich oraz czasopismach, a także inedita przechowywane w warszawskim archiwum poety, znajdującym się w posiadaniu spadkobierczyni praw autorskich, pani Marii Wilczek. Teksty wierszy oparto na pierwodrukach następujących książek poetyckich, z uwzględnieniem drobnych poprawek i uzupełnień wprowadzonych na podstawie Wierszy religijnych (1983) oraz „Wierszy wybranych” (1988) i zaznaczonych w „Przypisach i komentarzach”.

Utwory zaprezentowane w niniejszym wydaniu zostały ułożone zgodnie z chronologią ich publikacji w kolejnych książkach poetyckich. Uwzględniono zarówno tomiki, które ukazały się za życia poety, jak i te, które zostały przez niego przygotowane do druku, lecz wydane po jego śmierci („Butelka lejdejska i Haiku żarnowieckie”). Zachowano też oryginalny układ utworów w obrębie tomów, łącznie z zamieszczonymi w nich przekładami.

Każdy tom opatrzony jest przypisami opracowanymi przez redaktorów, w czwartym tomie znajdują się spisy wszystkich utworów.

Tytuł: „Dzieła zebrane”
Autor: ks. Janusz Pasierb
Redakcja: Maria Wilczek, Ewa Wiorko, Tomasz Tomasik
Wydawca: Bernardinum
ISBN: 978-83-8127-650-4
Rok wydania: 2021
Liczba stron: Tom 1 - 392, Tom 2 - 444, Tom 3 - 360, Tom 4 - 288
Okładka: twarda

Ks. Janusz Stanisław Pasierb (1929-1993) był księdzem, poetą i eseistą, historykiem i znawcą sztuki i kultury. 

Książka dostępna na stronie wydawnictwa

Zobacz spis treści

 

 

 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.