Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Cztery lata Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum

Cztery lata Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum

– Nasza propozycja jest niepowtarzalna: to znakomici wykładowcy, myślenie nie tylko o Janie Pawle II, ale również myślenie wraz z nim, świetna uczelnia, no i do tego Wieczne Miasto! Dla studentów może to być wielka życiowa przygoda – mówił dr Dariusz Karłowicz, jeden z inicjatorów powołania Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie. Dokładnie cztery lata temu, w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II 18 maja 2020 roku na uczelni, gdzie studiował i pisał doktorat Karol Wojtyła zainaugurowano studia Janopawłowe.

Była to inicjatywa Fundacji Świętego Mikołaja i Fundacji Futura Iuventa. Dziś – Instytut Kultury św. Jana Pawła II jest interdyscyplinarną instytucją naukowo-dydaktyczną na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu (Angelicum). Misją Instytutu jest refleksja nad najważniejszymi problemami współczesnego Kościoła i świata inspirowana życiem i myślą św. Jana Pawła II.

Celem Instytutu jest więc nie tylko badanie dorobku Wielkiego Papieża, ale również myślenie wraz z nim o najważniejszych sprawach kultury duchowej, np. solidarności, miłosierdziu, sztuce chrześcijańskiej, miejscu Kościoła we współczesnym świecie czy kryzysie duchowym Europy.

JP2 Studies, Wykłady Janopawłowe – Myśląc z Janem Pawłem II (JP2 Lectures) i wiele innych działań, to wszystko wydarzyło się w ciągu czterech lat istnienia Instytutu. Co konkretnie? O tym wszystkim przeczytają Państwo na stronie internetowej https://teologiapolityczna.pl/instytutjp2. Co więcej, można także wysłuchać wykładów najwybitniejszych profesorów, które zarejestrowaliśmy i są obecnie dostępne online. Natomiast tych, którzy chcieliby lepiej poznać Jana Pawła II, jego myśl, spuściznę, duchowość – zapraszamy na kolejną edycję JP2 Studies w roku akademickim 2024/2025. Nabór już trwa a wszelkie informacje znajdą państwo tutaj.  Zapraszamy do wzięcia udziału w tej intelektualnej przygodzie!

Instytut jest współprowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja (wydawcę Teologii Politycznej) i w całości finansowany przez prywatnych darczyńców z Polski. Zapraszamy serdecznie do ich grona!

 

 

 

 

 

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.