W najnowszym numerze "wSieci" Bronisław Wildstein pisze o Pladze słowików Agnieszki Kołakowskiej
W najnowszym numerze "wSieci" Bronisław Wildstein pisze o Pladze słowików Agnieszki Kołakowskiej - najnowszej propozycji wydawniczej Teologii Politycznej
Najnowszy felieton Bronisława Wildsteina w tygodniku "wSieci" poświęcony jest Pladze słowików - nowo wydanej przez Teologię Polityczną książce Agnieszki Kołakowskiej. Autor w pierwszych słowach pisze:
"Plaga słowików Agnieszki Kołakowskiej to książka niezwykła. Trudno się od niej oderwać, a chociaż traktuje o sprawach ponurych, nie sposób, co jakiś czas, nie wybuchnąć śmiechem. Niby to zbiór tekstów z kilku ostatnich lat rozmieszczonych w różnych pismach, ale przetworzone przez autorkę osiągają one spójność eseju o naszych czasach, pisanego ze świadomie osobistej perspektywy."
Czytaj więcej w tygodniku "wSieci".
Plagę słowików można kupić w księgarni Teologii Politycznej. Zapraszamy!
Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).
(ur. 1952) – publicysta, dziennikarz, pisarz. W latach 2006–2007 prezes zarządu Telewizji Polskiej. Kawaler Orderu Orła Białego. Jeden z założycieli Studenckiego Komitetu Solidarności w Krakowie, współpracownik Komitetu Obrony Robotników. Autor powieści: Jak woda (1989), Brat (1992), Mistrz (2004), Dolina nicości (2008), Czas niedokonany (2011), Ukryty (2012), Dom wybranych (2016), oraz zbiorów esejów, m.in. O kulturze rewolucji (2018) oraz Bunt i afirmacja (2020). Laureat licznych nagród, w tym Nagrody Fundacji im. Kościelskich i Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.