Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

„Bóg jest dla wszystkich” hasłem Orszaku Trzech Króli

 „Bóg jest dla wszystkich” hasłem Orszaku Trzech Króli

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 polskich miejscowości oraz 16 poza granicami naszej ojczyzny. Będzie jedną z największych imprez w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Motywem przewodnim tegorocznego Orszaku Trzech Króli będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku, który już po raz 10. przejdzie ulicami polskich miejscowości. – Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego, zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego – piszą organizatorzy w komunikacie.

Orszak Trzech Króli ulicami polskich miejscowości przejdzie już po raz dziesiąty

Ze względu na przypadający w 2018 roku jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości wyjątkowy będzie w tym roku również orszakowy śpiewnik. Nie zabraknie w nim m.in. listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników Orszaku. Poza tym 14 polskich kolęd zamieszczonych w śpiewniku będzie wzbogaconych o rys historyczny autorstwa prof. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a zarazem autora wielu książek i publikacji oraz lidera zespołu Monogramista JK. Jak przekonują organizatorzy, jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności.

Największy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy. Tradycyjnie, rozpocznie się na Placu Zamkowym. Chwilę przed godz. 12.00 Anna Kubicka-Płodzich zaśpiewa kolędę „Bóg się rodzi” ze zwrotką, która wygrała konkurs poetycki zorganizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli. W samo południe Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz poprowadzi modlitwę Anioł Pański, po której Orszaki zaczną przygotowywać się do drogi. Przed królewskimi Orszakami, w drogę do Betlejem, wyruszy Orszak Rodzinny, który będzie prowadzony przez Brzemienną Świętą Rodzinę z osiołkiem.

W trakcie Orszaku będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających na Wschodzie

W trakcie Orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki i nalepki, a także zbierali pieniądze do puszek – publiczna zbiórka pieniędzy „Mędrcy dla Wschodu”, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających na Wschodzie.

Przekaz i forma Orszaku Trzech Króli stały się na niezwykle atrakcyjne nie tylko w Polsce (każdego roku na orszakowej mapie przybywa co najmniej 100 nowych miejscowości), ale również na świecie. Orszak odbędzie się na trzech kontynentach. Poza Europą (Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Ukraina), również w Ameryce Północnej (Chicago) i Afryce (Rwanda i Kongo).

Dariusz Karłowicz o pierwszym Orszaku Trzech Króli

Aplikacja z informacją o orszakach w całe Polsce (Android)

Pobierz śpiewnik Orszaku Trzech Króli

Źródło: OTK
Foto: www.photo-atelier.pl za OTK


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.