Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Benedict Croell OP, Andrew Hofer OP – Życie ofiarowane

Benedict Croell OP, Andrew Hofer OP – Życie ofiarowane

Nakładem wydawnictwa „W drodze” ukazała się nowa pozycja pt. „Życie ofiarowane: Poradnik dla mężczyzn rozeznających powołanie zakonne” autorstwa Benedicta Croella OP oraz Andrew Hofera OP. To książka dla wszystkich tych, którzy myślą nad poświęceniem się służbie Bogu i wstąpieniem do zakonu.

Tytuł: Życie ofiarowane: Poradnik dla mężczyzn rozeznających powołanie zakonne
Autorzy: Benedict Croell OP, Andrew Hofer OP
Tłumaczenie: Krzysztof Popławski OP
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-7906- 563-9

Jak poznać, czy Bóg powołuje mnie do zakonu? Czy byłbym tam szczęśliwy? Które wspólnoty brać pod uwagę? Jak właściwie wygląda życie zakonne? Jak się do niego przygotować? Czego unikać? Skąd mieć pewność, że mam powołanie do życia zakonnego? Czym właściwie jest życie zakonne? Uczyniłem głupie i grzeszne rzeczy w przeszłości. To oznacza, że nie mogę być bratem zakonnym czy kapłanem, prawda? Dlaczego mam powierzyć swoje życie wspólnocie zakonnej? Jaka jest różnica między kapłanem diecezjalnym a zakonnym? Jak to jest żyć jako brat zakonny albo kapłan zakonny dzień po dniu? Kościół ma wiele problemów, dlaczego więc miałbym teraz wstępować do zakonu?

Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, to ta książka jest dla ciebie. 

Autorzy służą teoretycznym wsparciem i praktyczną radą. Odpowiadają na pytania i rozwiewają wątpliwości. Dzielą się własnym doświadczeniem, przywołując także wypowiedzi braci i ojców z innych zgromadzeń zakonnych. Treść, zaadaptowana do wydania polskiego, zwiera m.in. wypowiedzi polskich zakonników.

Duszpasterze powołań, Andrew Hofer OP i Benedict Croell OP, poruszają w książce wiele zagadnień, próbując udzielić satysfakcjonujących odpowiedzi. Wskazują przy tym, co jest najważniejsze w życiu chrześcijańskim i co jest najważniejsze w życiu zakonnym.

– Książka została napisana dla mężczyzn, którzy rozważają możliwość życia zakonnego. Chcemy tego, co najlepsze dla ciebie, kiedy rozeznajesz swoje powołanie! (…) Większość mężczyzn, których spotkaliśmy – tych traktujących poważnie wiarę – tęskni za przemianą Kościoła. Chcą osobiście zaangażować się w uczynienie Kościoła silniejszym. A co więcej, sami pragną być przemienieni. Większość jest już zaangażowanych w Kościele, ale czują, że ta całkowita przemiana wymaga więcej niż zaangażowania kilka razy na tydzień (co i tak jest godne pochwały). Głęboko w środku wiedzą, że to wymaga ich życia. (…) Jeśli masz trudny czas w zrozumieniu wezwania Bożego, to znalazłeś się w dobrym towarzystwie. Święty Franciszek z Asyżu miał ten sam problem – czytamy we wstępie książki Życie ofiarowane. Poradnik dla mężczyzn rozeznających powołanie zakonne (tytuł oryginalny: A Living Sacrifice: Guidance for Men Discerning Religious Life).

Przez lekturę przewija się wiele cennych i konkretnych rad dotyczących m.in. regularnej i wytrwałej modlitwy, zdawania się na Opatrzność Bożą, badania tego, co jest przed nami i jednoczesnej ufności Jezusowi Chrystusowi i mocy modlitw Jego Matki, Maryi. Ponadto: zdecydowanego działania, gdy już przyjdzie właściwy moment i oddania się w ręce Boga. Jak mawiał magister studentatu z prowincji dominikańskich autorów: „Nie pozbawiaj Boga najlepszych lat swojego życia”.

 

O autorach:

Benedict Croell OP – dominikanin z Prowincji św. Józefa w USA. Był wikariuszem parafii, duszpasterzem akademickim oraz misjonarzem w Kenii, gdzie posługiwał jako magister nowicjuszy. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych przez szereg lat był duszpasterzem powołań. Obecnie mieszka w Rzymie, pracując na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza (Angelicum).   

Andrew Hofer OP – dominikanin z Prowincji św. Józefa w USA. Był wikariuszem parafii, misjonarzem w Kenii oraz formatorem braci studentów. Obecnie jest profesorem na Wydziale Papieskim Niepokalanego Poczęcia Dominikańskiego Domu Studiów w Waszyngtonie, a także redaktorem czasopisma naukowego „The Thomist”. Jako wychowawca odpowiada za diakonów w waszyngtońskim konwencie św. Dominika. 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.