Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce – Jarema Piekutowski, Andrzej Zybertowicz

Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce – Jarema Piekutowski, Andrzej Zybertowicz

Nakładem wydawnictwa Nowej Konfederacji ukazała się nowa pozycja pt. „Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce” autorstwa Jaremy Piekutowskiego i Andrzeja Zybertowicza. Książka została objęta patronatem Teologii Politycznej.

Tytuł: Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce
Autorzy: Jarema Piekutowski, Andrzej Zybertowicz
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 344
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-965894-1-5

Czytam Zybertowicza od lat. Uważam, że to absolutna ekstraklasa europejskich intelektualistów naszych czasów. „Cyber kontra real” tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza. Zresztą przekonajcie się sami… – Rafał Woś

Ogólnie spoko, ale Ojciec nie wszystko jarzy. Jan Zybertowicz – syn, maturzysta

Witajcie w technoświecie. W świecie, w którym przez 24 godziny na dobę nieświadomie pracujemy dla wielkich firm technologicznych, przekazując im bezcenne dane. W którym sztuczna inteligencja zastępuje ludzką pracę, infosfera zatruta jest masą kłamstw i bzdur, a technologie, które powinny nam służyć, wymykają się nam spod kontroli, zaczynają nami rządzić.

Stop. A może nie jest tak źle? Ubóstwo na świecie maleje, poszerzają się obszary demokracji, firmy technologiczne oferują nam masę wspaniałych narzędzi, których potrzebujemy do rozwiązywania codziennych problemów…

Ta rozmowa to starcie technosceptyka, profesora Andrzeja Zybertowicza, socjologa, nauczyciela akademickiego, doradcy społecznego prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy – z (umiarkowanym) technoentuzjastą, socjologiem Jaremą Piekutowskim.

Jak zatruta infosfera szkodzi państwu (polskiemu i nie tylko)? Jak Putin prowadzi przeciwko Zachodowi walkę informacyjną? Jak wyzwolić się z panowania technologii i cybernetycznych władców? Czy potrzebne jest nam Wielkie Spowolnienie? O tym wszystkim opowiada profesor Zybertowicz w wywiadzie-rzece.

Książka dostępna jest na stronie wydawcy


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.