Antoni Libera tłumaczy klasyków – zapraszamy na seminarium

Antoni Libera tłumaczy klasyków – zapraszamy na seminarium

Na pierwszym spotkaniu z Antonim Liberą będziemy czytać „Króla Edypa”


„Libera tłumaczy klasyków” – pod takim hasłem startuje w siedzibie Teologii Politycznej cykl seminariów, które poprowadzi znany pisarz i tłumacz Antoni Libera. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 9 maja o godzinie 18.00. Rozpoczynamy od lektury "Króla Edypa"

Data: 9 maja (wtorek)
Godzina: 18:00
Miejsce: ul. Koszykowa 24/7 Warszawa – redakcja Teologii Politycznej
Wstęp wolny!

Cykl spotkań będzie miał charakter seminarium poświęconego Trylogii Tebańskiej Sofoklesa. Składają się na nią: „Król  Edyp”, „Edyp w Kolonos” i „Antygona”. Ich współczesnego – i uznanego za niezwykle udany – przekładu podjął się Antoni Libera dla wydawnictwa Sic!. Na stronie tego wydawnictwa czytamy: „W zaproponowanej przez niego (Antoniego Liberę - red.) formie językowej tragedie Sofoklesa brzmią, jakby napisane były dzisiaj. Oto antyk w szlachetnym kostiumie nowoczesności”.

Tematem pierwszego seminarium – 9 maja – będzie „Król Edyp”, którego wspólnej i głośnej lektury podejmiemy się pod okiem Antoniego Libery. Tłumacz wprowadzi zarazem uczestników seminarium w kontekst literacko-kulturowy najsłynniejszych tragedii Sofoklesa.

Do wakacji przewidziane są trzy spotkania. O terminie kolejnych będziemy sukcesywnie informować.

Nauczyciele będą mieli możliwość uzyskania zaświadczenia o udziale w seminarium.

Więcej o Trylogii Tebańskiej i Tłumaczu na stronie Wydawnictwa Sic! - KLIKNIJ


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2022 roku
Raz do roku zwracamy się ze szczególną prośbą o dofinansowanie „Teologii Politycznej Co Tydzień” i robię to teraz. Zdecydowanie polecam to pismo i już teraz bardzo dziękuję Państwu za hojność – Dariusz Karłowicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.