Ojciec Jacek Salij o Świętym Augustynie. Spotkanie online

Ojciec Jacek Salij o Świętym Augustynie. Spotkanie online

W najbliższy wtorek zapraszamy Państwa na spotkanie z wybitnym teologiem, o. Jackiem Salijem OP, z okazji premiery jego najnowszej książki „Dzieła wybrane. Tom I. Święty Augustyn”, która ukazała się nakładem „Teologii Politycznej”. Rozmowę z autorem prowadzić będzie red. Grzegorz Górny. Zachęcamy do udziału!

Co możemy odnaleźć w pismach jednego z największych nauczycieli chrześcijaństwa wszechczasów? Jak w dobie relatywizmu odczytywać przesłanie św. Augustyna o relacji między wolną wolą i łaską? Co filozofia może ofiarować wierze religijnej? Na te pytania będziemy starali się odpowiedzieć z okazji premiery książki o. Jacka Salija OP „Dzieła wybrane. Tom I. Święty Augustyn”. Zapraszamy Państwa na spotkanie z jednym z największych polskich teologów.
____________
W dyskusji poświęconej postaci i twórczości św. Augustyna udział wezmą:

prof. o. Jacek Salij OP – dominikanin, profesor nauk teologicznych. Jeden z najwybitniejszych polskich teologów katolickich.
red. Grzegorz Górny – dziennikarz, publicysta, komentator życia religijnego w Polsce (prowadzenie)
____________
Gdzie: INTERNET – transmisja ONLINE!
Kiedy: 4 sierpnia (wtorek);
Godz. 18.00
Link do transmisji: https://youtu.be/L_wCPF1TCXU

Weź udział w wydarzeniu

Kup książkę „Dzieła wybrane. Tom I. Święty Augustyn”

____________

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – interwencje”


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.